„Neuvěřitelná drzost“: Babiš dostal dopis od Jurečky. Expremiér prozradil, jaký pobírá důchod

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš řekl, že dostal dopis od šéfa resortu práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL). To ho trochu rozčílilo. Bývalý premiér kritizoval ministra za to, že zvýšení důchodů nebude dostatečné. Promluvil o tom ve svém pořadu Čau lidi.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Expremiér prozradil, že ministr práce napsal, že si váží práce Andreje Babiše a že se stará o to, aby se zdražování nestalo pro bývalého premiéra velkým problémem.

Babiš uvedl, že současní ministři pracují s legislativou předchozího kabinetu, a tak si přivlastňují úspěchy jeho vlády.

Marian Jurečka / Zdroj: iDnes.tv

„Ministr Jurečka mi píše dopis, že si váží mé celoživotní práce a že mi zvyšuje důchod. On?! Neuvěřitelná drzost. Nijak se na tom nepodílel,“ napsal Andrej Babiš ke svému videu na YouTube.

Vláda nyní podniká kroky proti inflaci a také se snaží finančně pomoci rodinám s dětmi a seniorům. Podle bývalého předsedy vlády je to ale vše zatíženo přílišnou byrokracií.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Promluvil také o důchodech. Jeho důchod byl podle něj navýšen o tři tisíce korun, takže bude pobírat 22 tisíc Kč. V září budou důchody valorizovány potřetí za rok.

„Kdo má důchod 14 tisíc, tak dostane přidáno pouze tisícovku,“ řekl Andrej Babiš. Myslí si, že by se to mělo změnit, protože potraviny zdražují pro všechny stejně.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Marian Jurečka je podle Babiše jedním z nejhorších ministrů. Kritizoval také šéfa resortu práce za to, že prý využívá svou funkci k vlastní marketingové propagaci.

PSALI JSME: DŮCHODY V LETOŠNÍM ROCE: JAKOU PENZI POBÍRÁ VĚTŠINA DŮCHODCŮ. KOLIK LIDÍ POBÍRÁ VÍCE NEŽ 60 TISÍC MĚSÍČNĚ

PŘIPOMÍNÁME: „SVĚT SE STAL NEBEZPEČNĚJŠÍM MÍSTEM“: ŠÉF UNIJNÍ DIPLOMACIE JOSEP BORRELL NEPODPORUJE VYTVOŘENÍ SPOLEČNÉ ARMÁDY EU

Share