“Neznáme ho, neznáme jeho názory“: Robert Šlachta řekl, proč v druhem kole voleb nevěnoval svůj hlas ani jednomu z kandidátů

Před týdnem jsem už věděli, kdo bude nástupcem současného prezidenta Miloše Zemana. V dopoledních hodinách minulou sobotu občané po celé republice se stavili do volebních místnosti věnovat svůj hlas jednomu z kandidátů.

Robert Šlachta/Zdroj: YouTube

Stal se hlavou státu jednašedesátiletý generál ve výslužbě Petr Pavel. Neprospěl v druhem kole prezidentských voleb předseda hnutí ANO a expremiér Andrej Babiš.

Petr Pavel/Zdroj: YouTube

V rozhovoru český politik, bývalý policista a celník jednapadesátiletý Robert Šlachta veřejné oznámil svůj politický názor a prozradil, komu věnoval svůj hlas. O tom informuje na svých webových stránkách portál zivotvcesku.cz.

“Pro mě osobně byla tato volba velmi těžká, pokud bych měl mluvit sám za sebe,“ nechal se slyšet pro portál. Dodal, že v prvním kole voleb měl víceméně jasno a svůj hlas věnoval jednomu z kandidátů.

Robert Šlachta/Zdroj: YouTube

Zároveň ale sdělil, že během druhého kola se do volební místnosti ani nedostavil. Již na začátku Šlachta říkal o tom, že si nedokáže podpořit Andreje Babiše. Podle Šlachty, Babiš nemohl si poradit ani na postu premiéra během covidového období.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Petru Pavlovi k výhře pogratulovat, ale otevřeně řekl, že je to člověk, kterého v politice neznáme. “Neznáme ho, neznáme jeho politické názory a nemá za sebou ani žádný politický »background«,“ doplnil s tím, že ho zajímá, jak se bude nově zvolená hlava státu prezentovat.

ČTĚTE TAKÉ: HAVLÍČEK ODHALÍ DALŠÍ PLÁNY BABIŠE: VE HŘE JE STAHOVÁNÍ Z POLITIKY

PSALI JSME: “V TOM NEVIDÍM NIC ŠPATNÉHO“: NOVĚ ZVOLENÝ PREZIDENT PETR PAVEL PROZRADIL, JAK BUDE PŮSOBIT PO INAUGURACI

Share