Novy průzkum odhalil, kdo by vyhrál sněmovní volby: Jedna vládní strana by se ale do Parlamentu nedostala

Pokud by se volby do Sněmovny konaly v srpnu, zvítězilo by hnutí ANO se ziskem 31,1 procenta. Druhé místo by obsadila ODS s 15,5 procenta. Agentura STEM provedla průzkum pro CNN Prima News, který proběhl od 4. do 11. srpna a zapojilo se do něj 2093 respondentů.

Třetí místo by obsadilo hnutí SPD, hlasovalo by pro něj 11,9 procenta dotázaných. Českou pirátskou stranu podporuje 9,3 procenta občanů.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

TOP 09 by skončila se ziskem 5,9 procenta. Pro hnutí STAN by hlasovalo 5,5 procenta voličů.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Do dolní komory Parlamentu by se ale nedostala KDU-ČSL, která je nyní jednou z vládních stran. Pro tuto stranu by hlasovalo 3,4 procenta respondentů.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

ČSSD se 4,8 procenta by se také nedostala do Sněmovny. KSČM a hnutí Přísaha by získaly o něco více než tři procenta hlasů.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Situace by se ale mohla změnit, pokud by strany a hnutí dokázaly oslovit potenciální voliče. Například strany, které mají menší volební jádro, mají větší volební potenciál. Pro hnutí ANO by teoreticky mohlo hlasovat 37,8 procenta voličů.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Hnutí SPD má volební potenciál 25,1 procenta, zatímco ODS má potenciál 22,3 procenta. Potenciální voliči však často mluví o několika stranách, které by mohli podpořit. Strany se proto o své potencionální voliče přetahují navzájem.

PSALI JSME: “PRAKTICKY NIKOHO ZVÁT NEBUDU”: JIŘÍ PAROUBEK SLAVÍ SVÉ SEDMDESÁTINY. ZNÁMÝ POLITIK PROZRADIL, KOLIK NAROZENINOVÝCH PARTY BUDE MÍT

PŘIPOMÍNÁME: REKLAMNÍ VĚTEV KAUZY ČAPÍ HNÍZDO: ZBYNĚK STANJURA HODLÁ PROVĚŘIT, JAK FINANČNÍ SPRÁVA POSTUPOVALA. CO CHCE ZJISTIT

Share