„Nyní je to dobré pro každého“ : Děti a důchodci pod jednou střechou, zařízení si lidé nemohou vynachválit

Je to o Providence Mount St. Vincent v Seattlu ve Washingtonu, kde se mateřská škola a pečovatelský dům kombinují pod jednou střechou. Nyní je to dobré pro každého.

U dětí se ukázalo spoustu milujících prarodičů, je zde obrovská příležitost hovořit s starší generace, učit se od nich různé věci, dostat mořskou pozornost dospělých, zatímco oba starší lidé komunikují s dětmi přináší velké potěšení.

.

Tento domov je domovem asi 400 důchodců a několika desítkami dětí, které se staly součástí programu International Learning Center.

.

5 dní v týdnu, děti přicházejí na návštěvu do starší generace , aby společně s nimi, říkat si navzájem příběhy, uvařit večeři a dělat mnoho dalších zajímavých věcí.

.

Děti získávají moře pozornosti a prarodiče jsou zpět v poptávce, jsou rádi, že se podělili o své zkušenosti a lásku.

.

Tato kombinovaná praxe se stala ústředním tématem dokumentu Evan Briggs´s Present Perfect, který hovoří o dospělosti a stárnutí.

.

„Natáčení filmu mi umožnilo podívat se novými očima na to, jak se tyto různé generace, oddělené propastí let, staly jedním. Uvědomilа jsem si, jak moc všichni ztratíme, a nechalі tyto lidi krátké jejich dny samotné.

Než děti vstoupí do místnosti, vypadají důchodci napůl naživu. A teď tam jsou děti a staří lidé náhle ožívají a energie má klíč!„říká režisérka.

Share