Od 1. srpna zdraží elektřina: kolik si domácnosti budou muset připlatit a jaké další změny čekají Česko v tomto měsíci

1. srpna v Česku nastane ihned několik změn. U skupiny ČEZ dojde ke zdražení elektřiny a začnou platit nové zákony a vyhlášky. Informuje o tom web tn.nova.cz.

Od srpna také řidiči kamionů budou moci výjimečně jezdit bez přestavek a příbuzní pěstouni opět dostanou sociální pojištění.

Elektřina / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Domácnosti, které nemají fixovanou cenu elektrické energie, čeká nepříjemná změna. Od srpna ČEZ znovu zvedá její cenu a v srpnu megawatthodina již bude stát 7464 korun. V červenci to bylo 6025 korun. Růst ceny tak bude činit 7 %.

Cena elektřiny poroste i u Pražské energetiky z 4879 korun na 7505 korun za megawatthodinu.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Od 1. srpna bude umožněno ve výjimečných případech jezdit řidičům kamionů bez přestávky. Povolení k tomu mohou získat od ministerstva vnitra, krajských úřadů nebo policie.

Vláda mimo jiné začíná vyplácet 5000 příspěvek na děti rodinám, které mají hrubý příjem pod 1 milion korun za rok. Nejdřív ho získají rodiče, kteří už nějaké dávky na děti pobírají. Ostatní rodiny si o něj mohou požádat od 15. srpna.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Končí také bezplatné cestování pro Ukrajince. Využívat ho mohou jenom běženci, kteří opouštějí Česko, jelikož jim nebyla poskytnuta dočasná ochrana.

Mění se i otevírací doba v obchodech IKEA. Nově řetězec bude mít otevřeno od 10 do 20 hodin.

Ikea/ Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Kromě toho začíná platit vyhláška, která určuje podmínky chování některých šelem a lidoopů. Majitelé těchto zvířat jim musí zabezpečit potřebné plochy pro venkovní výběh a stravu.

PSALI JSME: SCHILLEROVÁ ZKRITIZOVALA VLÁDU: POŽADUJE PO JUREČKOVI VÝPLATU SENIORŮM PŘÍSPĚVKU 6 000 KORUN

PŘIPOMÍNÁME: NACHER UVEDL, ŽE VLÁDNÍ STRANY SPOJILO JEN NEPŘÁTELSTVÍ VŮČI BABIŠOVI, ALE TO TEĎ LIDEM NEPOMŮŽE: POSLANEC ODS BUREŠ NA JEHO SLOVA REAGOVAL

Share