Omezení svobody psů : Názory lidí se rozdělily na polovinu

Magistrát nezruší novou vyhlášku ve Zlíně o místech, kde je zakázáno venčit psy. Majitelé psů doufali, že vše bude jako dřív a vyhlášku zruší. Ale to se nestalo. Lidé s iniciativou se proto obrátili na ministerstvo vnitra.

Na sociálních sítích se objevilo masové rozhořčení kvůli zákazu venčení psů na některých místech města. Stovky lidí napsaly své názory.

.

Nakonec se lidé rozhodli demonstrativně hromadně vyvenčit psy.

Zástupci Městského úřadu ve Zlíně tvrdí, že některými zákazy se pokusily smířit dvě nesmiřitelné skupiny lidí.

Jeden z místních napsal „Přestože sám mám psa, s vyhláškou souhlasím. Mnozí majitelé totiž své psy v parcích neuhlídají a ti si pak dělají co chtějí.“

.

Někteří s ním souhlasili a někteří mají úplně jiný názor. Někdo napsal, že si uvědomuje, že lidé se mohou bát psů nebo jejich exkrementů, ale nerozumí tomu, proč tento problém vyřešili přesně tak.

Jednání mezi zástupci magistrátu a zástupci iniciativy skončilo bez výsledku. Mluvčí iniciativy říká, že se radnice pokusila tuto záležitost vyřešit, ale to není to, co chtěli.

Nyní doufají, že ministerstvo vnitra na jejich problém upozorní.

.

Nyní mají psi zakázáno chodit po trávnících v parcích a musí mít náhubek. Nové koše pro psí exkrementy však nejsou nutné.

Mluvčí magistrátu Tomáš Melzer uvedl, že Magistrát se všemi těmito otázkami bude zabývat už v dubnu.

To znamená, že majitelé psů ve Zlíně si budou muset počkat ještě půl roku.

Share