„Opozice občanům lže a podvádí je“: Petr Fiala se vyjádřil k hlasování o nedůvěře vládě

Ve čtvrtek začala mimořádná schůze Poslanecké sněmovny kvůli hlasování o nedůvěře vládě, které svolala opozice. Vláda Petra Fialy ale nepadla a po hlasování premiér dokonce poděkoval zástupcům opozice, kteří podle něj sami ukázali, že nemají řešení, že nevědí, jaké kroky by pomohly vyřešit současnou krizovou situaci. Informuje o tom CNN Prima News.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Opoziční hnutí ANO a SPD udělalo podle premiéra skvělou věc, že svolaly schůzi Sněmovny několik týdnů před volbami. Doufá, že se na to lidé koukali.

Předseda vlády uvedl, že opoziční poslanci vládu uráželi a snažili se ji dehonestovat. Opozice má podle něj na některých problémech svůj podíl.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Vystoupení opozičních poslanců označil za orgie. Věří, že pokud to občané viděli, tak půjdou k volbám a „podpoří změnu“, kterou na podzim 2021 zahájila jeho vláda.

„Opozice nemá řešení, pouze líbivé věty a nerealizovatelné návrhy. Opozice občanům lže, podvádí je a rozeštvává společnost,“ uvedl Petr Fiala.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu vnitra Vít Rakušan řekl, že ministři zvládli výzvy, které byly před nimi postaveny, a tak měli možnost prezentovat svou práci.

Podle Rakušana je současná vláda kompetentní a všichni ministři odpověděli na všechny otázky. Fiala dodal, že se to liší od předchozího hlasování o nedůvěře, kdy někteří ministři z Babišovy vlády nevystupovali, protože „neměli příliš co prezentovat“.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Podle šéfky poslaneckého klubu ANO Aleny Schillerové sice zástupci vládních stran vyslovili kabinetu důvěru, ale vláda už nemá důvěru většiny Čechů.

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura uvedl, že výsledek hlasování je špatnou zprávou, protože ministři nevědí, jak řešit současnou krizovou situaci a kvůli tomu se lidé budou dostávat do problémů.

Tomio Okamura / Zdroj: youtube.com

Pro vyslovení nedůvěry hlasovalo 84 poslanců, byli to zástupci hnutí ANO a SPD. Proti bylo 100 poslanců, jde o zástupce vládních stran. 16 zákonodárců bylo omluveno.

PSALI JSME: „MY HO NAHRADÍME A ZA MĚSÍC JE VŠECHNO V CAJKU,“ UVEDL BABIŠ: CO POPŘÁL FIALOVI K NAROZENINÁM

PŘIPOMÍNÁME: SMUTNÁ REALITA: ŠÉF DIPLOMACIE EVROPSKÉ UNIE SE DOMNÍVÁ, ŽE VÁLKA NA UKRAJINĚ V BLÍZKÉ BUDOUCNOSTI NESKONČÍ

Share