Petr Fiala přednesl vánoční projev: „To nejhorší máme za sebou, přichází rok naděje“

Předseda vlády Petr Fiala poblahopřál spoluobčanům k Vánocům a promluvil k národu. Hlavními tématy byla střelba na Filozofické fakultě UK v Praze, ekonomika, inflace, válečný konflikt na Ukrajině a budoucnost Česka. Premiér slíbil, že se finanční situace obyvatel Česka začne příští rok zlepšovat.

Fiala řekl, že tragédie na Filozofické fakultě všechny šokovala. Střelbu označil za ničím neospravedlnitelnou.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Během vánočních svátků všichni vzpomínali na oběti a zraněné a modlili se za ně. Letošní Vánoce byly pro mnoho lidí nejsmutnější.

Po pandemii covidu dopadly přímé důsledky války mezi Ruskou federací a Ukrajinou na východní Evropu. To bylo podle něj příčinou energetické krize, inflace a migrace. Petr Fiala ale poprvé nic neřekl o expremiérovi Andreji Babišovi.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Občané České republiky prožili těžké období a šéf kabinetu je vděčný, že jsme společně zvládli těžké roky.

Předseda vlády mluvil také o naději apozitivních vyhlídkách pro ČR. Vláda podle něj investuje do dopravní infrastruktury, obrany a bezpečnosti.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Ekonomická situace by se měla v roce 2024 zlepšit a být stabilnější.

„Skončí neustálé zdražování a reálné mzdy začnou opět růst,“ slíbil premiér.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

„Věřím, že to nejhorší máme za sebou, přichází rok naděje,“ prohlásil Fiala s tím, že by inflace v příštích měsících měla výrazně klesnout.

PSALI JSME: PO UDÁLOSTI NA FILOZOFICKÉ FAKULTĚ LIDÉ VOLAJÍ PO ZMĚNĚ: STUDENTI INICIOVALI PETICI

PŘIPOMÍNÁME: KLÁRA POLLERTOVÁ-TROJANOVÁ POPRVÉ PROMLUVILA O ROZVODU S IVANEM TROJANEM: „BYLA JSEM UPOZAĎOVANÁ. TO NENÍ FÉR“

Share