„Plán B mám. Plánuji celý život,“ uvedl Babiš: Schillerová je přesvědčena, že expremiér bude kandidovat na prezidenta

Za půl roku budou Češi volit nového prezidenta. Podle sázkových kanceláří by ve druhém kole mohli soupeřit expremiér Andrej Babiš a armádní generál ve výslužbě Petr Pavel. Informuje o tom server iDnes.cz.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová je přesvědčena, že Andrej Babiš bude kandidovat. Věří, že má velké šance. Považuje ho za dobrého kandidáta a připomněla, že mnozí čeští prezidenti byli také kdysi premiéry.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Babiš ale neřekl, zda bude kandidovat. Zatím říká, že to oznámí na začátku listopadu. „Plán B mám. Plánuji celý život a taky umím hrát šachy,“ uvedl Andrej Babiš. Podrobnosti však nesdělil.

Petr Pavel / Zdroj: youtube.com

Petr Pavel nyní sbírá 50 tisíc podpisů spoluobčanů, aby mohl kandidovat. Přesněji řečeno, vznikla iniciativa, která pro něj sbírá tyto podpisy.

Bývalý předseda vlády a armádní generál ve výslužbě byli kdysi členy komunistické strany. To je jeden z důvodů, proč je někteří politici kritizují.

Miroslav Kalousek / Zdroj: youtube.com

Například bývalý šéf státní pokladny Miroslav Kalousek je označil za „prominentní spratky“. Z nich dva by volil generála, ale stále doufá, že se objeví další kandidáti.

https://twitter.com/kalousekm/status/1550443605432717313?cxt=HHwWgsC-odOPpIQrAAAA

Pak ale bývalý ministr pro týdeník Forum řekl, že jeho kandidátem je senátor Pavel Fischer, který zatím nepotvrdil, zda bude kandidovat.

Pavel Fischer / Zdroj: youtube.com

Většina kandidátů už má volební účty. Tento účet si zřídili například Petr Pavel, matematik Karel Janeček, odborový předák Josef Středula nebo bývalá rektorka Mendelovy univerzity Danuše Nerudová.

Vládní strany zatím nikoho nepodporují a nikoho nenavrhují. Předseda vlády Petr Fiala oznámil, že nehodlá kandidovat na prezidenta, bude dál vykonávat funkci premiéra.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Podle průzkumů a bookmakerů mají největší šanci na vítězství Andrej Babiš a Petr Pavel.

PSALI JSME: „NEVIDÍME, ŽE BY ČÍSLA BYLA PŘETAVENA DO POMOCI OBČANŮM,“ ŘEKLA ALENA SCHILLEROVÁ A OKOMENTOVALA ZVÝŠENÍ SCHODKU STÁTNÍHO ROZPOČTU

PŘIPOMÍÁME: „VĚŘILI JSME, ŽE V EVROPĚ BUDEME ŽÍT V MÍRU“: NĚMECKO PODLE MINISTRYNĚ ZAHRANIČÍ MÁ NEJHORŠÍ TANKY V EVROPĚ

Share