Po večeři v restauraci muž poprosil zaplatit zvlášť nehledě na pobouření své přítelkyně. Ale pak řekl spravnou věc

Bohužel, často jsme vůči ostatním nespravedliví. Odsuzujeme člověka i když neznáme skutečné příčiny jeho jednání. Věříme, že pouze náš názor je neomylný a má právo na existenci. A vůbec nepřemýšlíme nad tím, že se naše činy a slova proti druhým mají tendenci se vracet. A to už bolí nás. Příběh mladého páru je v tomto ohledu velmi poučný.

Zdroj: icocnews.ru

Setkání s bezdomovcem

Matrin a Tereza chodili spolu už dlouhou dobu. Dívka dělala příjemný dojem a lidé ji měli velmi rádi. A Martin doufal, že se jejich vztah časem vyvine v něco většího. Jeden případ ale všechno zničil.

Jednou Tereza zavolala Martinovi a řekla, že si musejí promluvit. A domluvili si schůzku vedle restaurace. Martin neměl nic proti a rád pozvání přijal.

Když se mladí lidé setkali, rozhodli se že se půjdou projít. Tehdy potkali špatně oblečeného muže, který vypadal jako tulák. Šel k Martinovi a Tereze a poprosil je o peníze. Muž vytáhl peněženku a vytáhl poměrně velkou bankovku – dorbné prostě neměl.

Zdroj: freepik.com

Nepříjemné kázání

Šťastný žebrák okamžitě šel na jídlo a Tereza místo toho, aby se nadchnula skutkem svého přítele (což bylo přesně to, co od ní Martin očekával), rozhořčeně řekla, že se ukvapil. Slečna věřila, že v současné době není potřeba dávat peníze lidem na ulicích. Měli by pracovat a vydělávat si peníze stejným způsobem jako ostatní a nezatěžovat kolemjdoucí svými problémy. „My pracujeme a oni jen parazitují,“ – takový byl její závěr.

Zdroj: icocnews.ru

Každý platí sám za sebe

V restauraci si Tereza objednala jídlo ale Martin si dal jenom šálek kávy. Konverzace se nedařila. Když přišel číšník a zeptal se, jestli chtějí něco jiného, dívka odpověděla negativně a poprosila o účet. Ale pak zasáhl Martin. Muž požádal číšníka, aby rozdělil účet na dvě části, jednu z jakých by měl zaplatit on, a druhou Tereza.

Zdroj: eharmony.ca

Tereza se pobouřila: „Jak to? Očekáváš, že budu platit sama za sebe?“ V odpověď na to slyšela, že každý by měl platit za jídlo sám a neprosit ostatní o peníze. Člověk si musí vydělávat na živobytí a spokojovat se s tím, co má. Dívka slyšela téměř všechno, co řekla sama po setkání s bezdomovcem.

Nakonec si každý zaplatil sám za sebe. A už se mladí lidé neviděli.

Zdroj: sakhaday.ru

Share