Před 16 lety odešel do nebe Karel Svoboda: Proč kolegové nevěří, že to udělal dobrovolně

28. ledna mine již šestnáct let, co z vlastního rozhodnutí odešel do nebe proslulý hudební skladatel Karel Svoboda.

Karel Svoboda/Zdroj: zeny.iprima.cz

K tomu strašnému činu přišel kvůli silným depresím, střídáním nálad, pocitům marnosti a beznaděje. A doposud to je pro většinu lidí záhadou.

Karel Svoboda a Vendula Pizingerová/Zdroj: tn.nova.cz

S jeho sebevraždou se nesmířili. Manažerovi Michalu Fleischmannovi prohlásil před dvěma měsíci: „Už mě ten život tady nebaví… Je třeba to skončit!“

Karel Svoboda, Karel Gott a Vendula Pizingerová/Zdroj: gettyimages.com

Zpěvačka Marcela Holanová si myslí, že by to udělal s abnormální noblesou ve smokingu a u klavíru. Stejný názor měl i František Ringo Čech, protože ho považoval za estéta.

Karel Svoboda a syn/Zdroj: ahaonline.cz

Výrazné zhoršení psychiky už bylo v období spolupráce na muzikálu Golem. To poznamenala v knize Téma na román jeho ex manželka a a zakladatelka nadace Kapka naděje Vendula Pizingerová.

Karel Svoboda/Zdroj: ahaonline.cz

V onen osudný víkend byl na samotě. Vendula a syn Jakub odjeli na Šumavu. Zavolal svému kamarádovi docentu Janu Malému a byvalému řediteli IKEMu. Bohužel nedovolal se, protože Jan Malý ležel po operaci v nemocnici.

Karel Svoboda/Zdroj: ahaonline.cz

Měl obvyklý den, dvakrát volal manželce, ale večer spáchal sebevraždu pomocí legálně drženého revolveru na vlastní zahradě.

Vendula Pizingerová a syn/Zdroj: ahaonline.cz

I když před měsícem měl operaci na srdci, měl dobrý zdravotní stav. Bohužel neměl dobrý psychický stav. Nenapsal ani žádné psaní na rozloučenou.

PSALI JSME: VENDULA PIZINGEROVÁ OTEVŘENĚ ŘEKLA, ŽE NYNÍ MNOHEM LÉPE ROZUMÍ TOMU, O ČEM JÍ KDYSI VYPRÁVĚL JEJÍ MANŽEL KAREL SVOBODA: PROMLUVILA TAKÉ O TERMÍNU NAROZENÍ DÍTĚTE
PŘIPOMÍNÁME: “TEĎ UŽ JE KONEČNĚ ŠŤASTNÁ”: TRAGICKÁ MINULOST VENDULY PIZINGEROVÉ

Share