Příběh kotěte jménem Pill Pug, který vážil pouhých 200 gramů, když byl nalezen

Když si toulavá zvířata nachází dům a majitele – je to pro ně nejen velké štěstí ale i šance na přežití. Stalo se tak s kotětem jménem Pill Pug. Když ho našli, vážil o něco více než 200 gramů a rozhodně by na ulici nepřežil.

Malinkatý jako hráčka

Skupina aktivistů z Bostonu našla v jedné z malých uliček města několik koťat. Narodila se nedávno, ale jedno kotě bylo příliš malé a zřejmě potřebovalo pomoc.

Zdroj: 4lapki.com

Aktivisté se obrátili na Heather Fontaine-Doyle, dobrovolníka organizace pro ochranu zvířat. Heather říká: „Zavolali mi a zeptali se, jestli si můžu na chvíli vzít koťata. Když je přivezli, byla jsem ohromena – jedno kotě bylo neuvěřitelně malé a mělo zjevné zdravotní problémy. Proto jsme ho okamžitě odvezli k veterináři. “

Koťátko vážilo pouze 220 gramů a bylo asi dvakrát menší než jeho bratři a sestry. Zvířata byla stará asi 5 týdnů. Pill Pug však byl velmi aktivní a snažil se chovat stejně jako jeho sourizenci. Ale po několika dnech se zdraví kotěte začalo zhoršovat, začal ztrácet váhu a slábnout. Heather se rozhodla, že udělá všechno možné, aby zachránila toto zvířátko.

Zdroj: 4lapki.com

MALIČKÝ OCÁSEK

Kotě se rychle přilnulo ke své nové „matce“ – všude se jí lepil na paty nebo „jezdil“ v její kapse. Pill Pug se začal velmi pomalu ale jistě zotavovat. Za 9 týdnů koťátko dosáhlo hmotnosti 0,5 kg. Jeho váha ale stále byla o polovinu menší než by měla být v jeho věku. A prakticky nerostl – jeho krátké nožičky byly nepřirozeně zakřivené a nerostly.

Zdroj: 4lapki.com

Pill Pug byl vyšetřen na hypofární trpaslictví, kterí bylo nakonec vyloučeno. Stále však měl vývojovou abnormalitu – příliš rigidní šlachy, které bránily růstu tlapiček. Veterináři předepsali kotěti dietu – v žádném případě nesmí přibírat na váze a musí také pravidelně chodit za fyzioterapeutem.

Zdroj: 4lapki.com

Ve věku 1 roku kotě už vážilo asi 1,5 kg. Bylo stále menši než jeho vrstevníky, ale plně to kompenzoval svou úžasnou povahou.

ANI SI NEUVĚDOMUJE ŽE SE NĚČÍM LIŠÍ OD OSTATNÍCH”

Nehledě na všechno je Pill Pug velmi hravý a plný lásky. Jen skákání přes překážky se mu zatím nedaří. Jinak ani nechápe, že se nějak liší od ostatních koček. Majitelé říkají: „Už se přizpůsobil tomu, jak ovládat své tělo. Proto, všechny typické „kočičí činnosti“ bez problémů zvládá. Jen nedokáže samostatě vylézt na pohovku“.

Zdroj: 4lapki.com

Heather se přiznala, že je velmi šťastná, že se toto kotě jednou objevilo v jejich životě. Podle jejího názoru je to jedno z nejradostnějších a nejlaskavějších koťat, jaké kdy viděla.

Zdroj: 4lapki.com

ZÁVĚR

Na příkladu tohoto kotěte se dá podívat i na lidský život. Jak často naražíme na šance a příležitosti, které mohou zcela změnit náš osud? Ale někdo prochází kolem, někdo je považuje za samozřejmost, a někdo se jich chytá a užívá si každého dne.

Zdroj: 4lapki.com

Share