„Přijde mi, že jim je úplně jedno, jak ti lidé budou žít“: Lounová, Jandová a Bendig kritizují vládní reformu

Vláda Petra Fialy ve čtvrtek na tiskové konferenci představila „Ozdravný balíček“, který se skládá z 58 opatření. Ministři chtějí v příštích dvou letech snížit schodek státního rozpočtu. Plán na ušetření desítek miliard korun ale rozhodně ovlivní životy většiny občanů České republiky. Součástí tohoto plánu je i důchodová reforma. Návrhy kabinetu však vyvolaly negativní reakce ve společnosti, a to i mezi známými osobnostmi. Informuje o tom server Ženy.iPrima.cz.

Každá generace lidí by se měla dozvědět, kdy bude moci jít do důchodu, v 50 letech. Věk se bude určovat podle statistik, důležitým kritériem bude, aby člověk strávil v důchodu průměrně 21,5 roku.

Olga Lounová / Zdroj: youtube.com

Bude zpřísněn i odchod do předčasného důchodu. Mírnější podmínky se budou týkat jen lidí, kteří pracují v těžkých profesích.

Mnozí lidé na tyto změny reagují negativně. Plán vlády kritizovaly i některé známé osobnosti.

Jiřina Jandová / Zdroj: youtube.com

Zpěvačka Olga Lounová svou práci miluje, je akční člověk a doufá, že bude moci něco dělat i ve stáří. Myslí si ale, že tyto návrhy jsou tvrdou ranou pro lidi, kteří celý život tvrdě pracují. Vláda by podle ní měla změnit svou sociální politiku a najít jiné způsoby, jak ušetřit.

„Například se plánuje změna rodných čísel na identifikační čísla, která by měla vyjít na 55 miliard. To mi přijde zbytečné vyhazování peněz,“ řekla pro Ženy.iPrima.cz Olga Lounová.

Jan Bendig / Zdroj: youtube.com

Zpěvačka Jiřina Jandová označila kroky vlády za tragické. Je jí velmi líto, jak se vláda chová k seniorům. „Přijde mi, že jim je úplně jedno, jak ti lidé budou žít,“ prohlásila Jandová. Chápe, že určité změny jsou nutné, ale šlo by to udělat i jinak. Myslí si, že její generace už penze pobírat nebude.

Podle zpěváka Jana Bendiga jsou návrhy ministrů podrazem na každého občana, který poctivě pracuje a platí daně. Myslí si, že stát by se měl postarat o důstojné stáří občanů, ale neposouvat důchodovou hranici k věku, kterého se mnozí prostě nedožijí.

PSALI JSME: SOUD ROZHODL O PROPUŠTĚNÍ ŽHÁŘŮ Z VÍTKOVA: „CHCE SE MI BREČET,“ REAGOVALA MATKA POPÁLENÉ NATÁLKY

PŘIPOMÍNÁME: ŠTEFAN MARGITA UŽ ZASE ZÁŘÍ A USMÍVÁ SE: DO ŘÍMA ZA NÍM PŘILETĚLY KRÁSNÉ ŽENY, KTERÉ VZAL NA NÁKUPY DO OBCHODU GUCCI

Share