„Rád bych měl i syna, ale tady je to asi nemožné“: V této vesnici nedaleko České republiky se už devět let rodí jen děvčata

Jihopolská vesnička Miejsce Odrzańskie vzdálená necelých třicet kilometrů od českých hranic je na první pohled naprosto obyčejná.

V této vesnici žije něco přes 300 lidí a místní úřady by samozřejmě chtěly více lidí, aby se k nim přestěhovali, ale také by chtěli, aby se chlapec narodil alespoň v jedné z místních rodin.

.

Nikdo přesně neví, co je důvodem, ale ve vesnici Meiss-Odzhanskoe se rodí velmi zřídka chlapci. Nejmladší z chlapců, kteří se zde narodili a zůstali, je 12 let. Všechny malé děti jsou výhradně dívky.

Místní obyvatelé tvrdí, že to vždycky bylo, pokud si pamatují sebe. Chcete-li najít manžela, místní dívky ho musí hledat v jiných vesnicích nebo městech.

.

A jakmile se v této vesnici usadí pár, zdá se, že šance mít s sebou chlapce magicky zmizí.

Ředitel vesnice Raimund Frishko dokonce úmyslně studoval dokumenty obsahující záznamy o narození dětí v této vesnici.

Potvrdil, že taková anomálie není něčím novým a náhodným, taková tendence skutečně existuje ve vesnici Meiss-Odzans’ke mnoho let, což lze jen stěží přičíst náhodné shodě.

.

„Podívali jsme se na mnoho rodných listů, dívali jsme se před lety, a našli jsme potvrzení slov místních starých.

Ve skutečnosti se zde dívky neustále rodí a chlapci jsou velmi, velmi vzácní. A nevím, jak vysvětlit tento jev,“říká Raimund.

Místní hasičský sbor také tvoří téměř výhradně ženy. Vedoucí oddělení, Tom Golasz, připustil, že by měl ráda syna, ale vzhledem k historii vesnice má velké pochybnosti, že se mu někdy narodí.

„Jde to tu tak už desítky let. Já přišel do vesnice, vzal si místní holku a měli jsme spolu dvě dcery. Rád bych měl i syna, ale tady je to asi nemožné.

Můj soused se taky snažil a má dvě dcery. Nemyslím si, že ženy tu rodí chlapce,“ se smíchem vysvětloval Golasz.

.

O tento neobvyklý jev se také zajímal profesor Rafal Ploski, vedoucí genetického oddělení Varšavské lékařské univerzity.

Tvrdí, že musíte najít všechny dostupné údaje o narození dětí v této osadě, abyste našli odpověď na tuto hádanku.

.

„Nejprve je třeba zjistit, zda místní obyvatelé nejsou ve vzájemném vztahu, i když jsou velmi vzdálení – možná to je celý bod.

Kromě toho musíte pečlivě prostudovat vše, co obklopuje místní obyvatele, jejich životní podmínky. Možná je to jediný způsob, jak můžeme zjistit důvod. “

.

Mezitím nebyla nalezena žádná odpověď, ředitel vesnice Raimund Frishko, který má také dvě dcery a nikoliv jediného syna, oznámil, že dá „dobrý a hodný dárek“ místní rodině, která ještě měla chlapce.

.

Share