Rady odborníků: Jak ušetřit na energiích

Moderní technologie mohou lidem ušetřit spoustu energie, ale i financí pro vytápění bydlení. Nestačí však použít pouze jeden z nich a před jejich instalací byste se měli poradit s odborníkem. O tom informuje na svých webových stránkách portál denik.cz.

Sporák/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Chytré termostaty mohou pomoci ušetřit peníze. Je však závažné, aby byl termostat správně umístěn. Odborník by pro to měl najít náležité místo. Pokud je třeba v obývacím pokoji, kde máte také krb, chytré zařízení se může automaticky vypnout, když bude v místnosti dost teplo.

Topení/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

K úsporám může přispět i podlahové vytápění, ale i stropní systémy, v nichž jsou domy vytápěny sálavým teplem. U tohoto druhu jsou zdroje tepla umístěny bezprostředně ve stropě nebo ve zdech. Protože topná tělesa už není třeba zahřívat, je celý tento systém úspornější, protože může fungovat při nižších teplotách. To se samozřejmě lze pozorovat i v nižší spotřebě.

Topení/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

„Nepotřebujete topná tělesa, nevíří se vzduch a pocitová teplota je příjemná,“ vysvětlila Straková.

Víc domácností si pořizují tepelné čerpadlo jako zdroj tepla. Může totiž ušetřit až sedmdesát procent výdajů za topení.

Topení/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Základem však zůstává zateplení. Pouze modernizace druhu vytápění a celého topného systému však nestačí k dosažení výrazných úspor energie, a tedy ani peněz. Použití chytrých technologií sice může ušetřit pětinu nákladů, ale cesta k opravdovým úsporám vede přes zateplení.

ČTĚTE TAKÉ: METEOROLOGOVÉ ZVEŘEJNILI PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA LISTOPAD: JAKÉ TEPLOTY PŘINESE POSLEDNÍ PODZIMNÍ MĚSÍC

PSALI JSME: JAK SE OBCHODY SNAŽÍ SNÍŽIT VÝDAJE ZA ENERGIE: JEDEN OBCHODNÍ ŘETĚZEC SE ROZHODL ZMĚNIT OTEVÍRACÍ DOBU

Share