„Řeklo mi to srdce“: Žena oklamala lékaře a tím zachránila život svému dítěti

Samozřejmě, že lékaře by každý měl poslouchat, ale existují výjimečné případy, kdy i odborníci se mohou mýlit, a v takové situaci je lepší zkontrolovat diagnózu, aby za chybu doktora pacient nezaplatil příliš vysokou cenu.

Doktor/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Angličanka Amanda Davisová je maminkou dvou dětí. Jednou si všimla, že její dvouletá dcera se začala chovat divně. Aktivní a komunikativní holčička se náhle stala pomalou a ponurou a často si začala stěžovat, že ji bolí hlava.

Zděšená matka šla s dcerou na polikliniku, kde ji pediatr ujistil, že se nemá čeho bát. Diagnostikoval dítěti syndrom hypermobility kloubů, což je neškodné dědičné onemocnění. To vysvětlovalo sníženou pohyblivost dívky, ale ne bolesti hlavy.

Doktor/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Amanda proto neuvěřila slovům lékaře. Ten zase pevně stál na svém a odmítl provést další vyšetření. Pak se matka rozhodla lékaře podvést, aby dceře provedli další testy.

Po návratu domů Amanda zavolala sanitku a oznámila, že její dítě upadlo a těžce se udeřilo do hlavy, po které se několikrát pozvracelo. Záchranáři rychle zareagovali a dívku odvezli do nemocnice.

Amanda/Zdroj: mail.ru

Tam byla poslána na tomografii s ohledem na příznaky popsané Amandou. Cílem bylo otestovat mozek dítěte na poškození následkem pádu. Zranění samozřejmě nebyla nalezena, ale díky tomogramu byla potvrzena nejhorší obava Amandy-dítě mělo nádor v mozku a již ve vážném stadiu.

Po několika dnech bylo dítě operováno. Nyní je dívka zcela zdravá a nebezpečí pominulo. Amandina vynalézavost tak zachránila život její dceři.

Amanda s maminkou/Zdroj: mail.ru

PSALI JSME: MARTA KUBIŠOVÁ PO UKONČENÍ KARIÉRY SKORO ZMIZELA Z ČESKÉ SCÉNY: PRO KAŽDOU AKCI MÁ SVÁ ZVLÁŠTNÍ PODMÍNKY

PŘIPOMÍNÁME: FANOUŠCI NA HANU ZAGOROVOU NEZAPOMNĚLI: DO JAKÉ ANKETY MŮŽE BÝT NOMINOVÁNA LEGENDÁRNÍ ZPĚVAČKA

Share