„Rodina si myslela, že zachránila malé kotě“: Poté zjistila, že vůbec to není domácí zvíře

Kočky jsou běžnými společníky lidí. Žijí vedle nás od starověku. Ale kočky jsou na nás velmi závislé, včetně divoké, s tím se nikdo nebude hádat.

Kočky, které žijí v přírodě, mají nyní velmi těžké časy. Mnoho zástupců divokých koček vymřelo nebo je na pokraji úplného zničení. Ale někdy lidé zachraňují divoké kočky. Tento příspěvek je důkazem.

Úžasné kotě

Jedna rodina z Thajska si vzala opuštěné kotě domů. Pojmenovali nového mazlíčka Simba. Kotě vypadalo velmi neobvykle. Nebylo jako ostatní domácí kočky. Majitelé Simby zkontaktovali zástupce Wildlife Friends Foundation Thailand, aby zjistili, jaké to je plemeno.

Zdroj: fatelines.net

Specialisté prohlédli kotě a dospěli k závěru, že je představitelem ohroženého druhu koček žijícího v jihovýchodní Asii. Simba měl štěstí, že se dostal do dobrých rukou.

Zdroj: fatelines.net

Kočky, které se nebojí vody

Simba, domácí zvíře thajské rodiny, je zástupcem druhu „kočka rybářská“. Vědecký název je Felis viverrina.

Zdroj: fatelines.net

Těmto kočkám v jižní a jihovýchodní Asii je stále obtížnější přežívat. Bylo možné je vidět nedaleko od mokřadů, kde loví, ale nyní už nemají téměř kde lovit. Bohužel se stále častěji stávají oběťmi pytláků.

Kočky tohoto druhu žijí na severovýchodě Indie, v nepálském podhůří Himalájí a v pákistánském údolí Indus.

Zdroj: zoopraha.cz

Popis

Kočka rybářská je asi tak dvakrát větší než kočka domácí. Kočka tohoto druhu má krátký a široký čenich, krátké tlapy a ocas. Barva srsti je hnědé šedá, s černými skvrnkami.

Tyto kočky jsou vynikající plavci a rybáři. Loví v noci.

Zdroj: fatelines.net

Někteří zástupci tohoto druhu mohou vážit až 16 kg. Jejich délka těla může dosáhnout 88 cm. Očekávaná délka života těchto koček je 12 let.

Nyní jsou kočky rybářské, které jsou klasifikovány jako ohrožený druh, zařazené v Červeném seznamu Mezinárodního svazu ochrany přírody.

Zdroj: idnes.cz

Share