„Rozhodli se přinést mu jako dárek to, co nejvíce chtěl“ : Pes zůstal v útulku úplně sám, že přestal jíst a pít z touhy

Capone je jméno psa, který je již sedm let starý. Je to poloviční plemeno stafordšírského teriéra. Psi tohoto plemene jsou odvážní a aktivní.

Vyznačují se hazardními hrami a racionalitou, chytrostí, inteligencí. Postava kombinuje různé kvality – sílu plus náklonnost, vytrvalost a citlivost.

A štáby jsou velmi nebojácní. Netřesejte si kvůli své bezpečnosti.

.

Capone žil dlouhou dobu v jednom útulku (v Michiganu), ale měl smůlu. S melancholií sledoval, jak noví majitelé vzali domů další psy.

A k němu – nulová pozornost. Nikdo se nepřiblíží, podívej, mrtvice. A brzy byl pes ponechán v pokoji úplně sám!

Do tohoto útulku ho přivedli už dávno, před dvěma lety. Poté ho okamžitě vzali noví majitelé. A po 12 měsících se dostali tam, odkud to dostali.

Důvodem je, že statečný Capone byl s hostem tvrdý – pes, který byl přiveden do jejich domu.

.

Od té doby sní o nalezení nového majitele, který mu odpustí malé žerty. Ale nikdo se o něj nezajímal. Personál byl z toho velmi rozrušený.

Nechtěl jsem jíst ani pít. Ztratil hodně na váze. Pracovníci úkrytu měli strach. Dlouho ho přesvědčovali, aby spolkl alespoň kus.

.

A jaký druh chuti k jídlu může být, pokud vás nikdo na tomto světě nepotřebuje? Návrat do útulku jednoduše zlomil jeho srdce. Zvíře zažilo opravdový zármutek.

Lidé s ním sympatizovali, utěšovali ho a on v ně postupně získal důvěru. S nimi se spojil. A zaměstnanci zařízení, aniž by zbytečně ztráceli den, hledali úbohý nový úkryt.

.

Jeho fotografie neustále blikaly v sociálních sítích.

A tak po mnoha týdnech přišel den, kdy jeden pár projevil zájem o Capone. Opravdu se omlouvali za toužebného psa. Rozhodli se přinést mu jako dárek to, co nejvíce chtěl – lásku a péči.

A už se mu podařilo objednat mu osobní medailón. Dorazili jsme k útulku a připevnili jsme ho k límci.

Zaměstnanci útulku se obávali, jak na to tentokrát reagují noví majitelé. Jak je bude vnímat?

.

Zadrželi dech a sledovali, jak se Capone schází s hosty z útulku. A ti, kteří viděli nešťastného psa, dokonce klečeli. Chytrá Capone všechno pochopila, vytřela radostí a okamžitě házela rukama!

Vše je v pořádku, které končí dobře. Koneckonců, laskavé slovo není pro kočku příjemné. Ale také pro psa.

Share