„Skoro značíme koronavirus“: Z nákazy se vyléčil 6 člověk v Česku

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na svém Twitteru napsal, že z nákazy od koronaviru se vyléčil šestý člověk. Ležel v Nemocnici Na Bulovce v Praze. Z Masarykové nemocnici v Ústí nad Labem také vyléčil jeden muž.

V Česku ve dnešní době nakažených je 995. Testu v době epidemii udělali 13700.

“Před chvíli mi volali z Nemocnice Na Bulovce. Máme dalšího vyléčeného pacienta! Celkem se vyléčilo už 6 osob”

Prvních třech lidi vyléčili v Děčíně v pondělí, v pátek se uzdravila žena z Frýdek Místku. Pátého pacienta také vyléčili v nemocnici v Děčínsku.

“Je to první vlna nemocných, ale nepatří do toho rodinného výskytu. Byl sice také na lyžích v Itálii. Ale jednalo se o jiný zájezd”, – řekla ČTK ředitelka hygienické stanici Ústeckého kraje Lenka Šimůnková.

.

Prvních třech nakažených Covid-19 našli 1.března, mezi nimi také byl výše uvedený muž, který lyžoval v Itálii. Virus se rozšířil i v jeho městě.

Ve dnešní době několik pacientů jsou ve velmi vážném stavu. Hospitalizované do nemocnic v Praze a v Brně. Také Česko má pacienta v kritickém stavu, který leží ve Všeobecné fakultní nemocnici.

Lékaři poprvé zkusí na něm použit nový experimentální lék Remdesivir. Ale nemocnice ten nový lék z USA ještě neobdržela.

.

Share