Slonice přinesla novorozeného slona k lidem, kteří zachránili jí život: Tento okamžik nenechává nikoho lhostejnými

Jak divoká zvířata mohou mít stále silnou náklonnost k lidem, kteří je jednou zachránili. Náš dojemný příběh tuto pravdu znovu potvrzuje.

V roce 2006 měli zaměstnanci Davida Sheldricka Wildlife Fund se sídlem v Keni dost štěstí, aby zachránili malého slona, ​​který zůstal bez matky.

Dítě téměř zemřelo hladem a stěží si udržovalo nohy. Jmenovalo se Lojuk.

.

Slonice několik let žila přírodní v rezervaci a když vyrostla, pak byla propuštěna do divočiny.

Uplynulo mnoho let, ale zvíře nezapomnělo na lidi, kteří ho zachránili a vychovali. Lojuc jednou měsíčně přišla do přírodní rezervy, aby navštívit svou lidskou rodinu.

A loni na podzim se znovu objevila slonice, ale ne sáma. Přinesla s sebou své novorozené dítě.

Bylo zřejmé, že opravdu chtěla tuto dobrou zprávu okamžitě sdílet se svými přáteli, protože tele slona se narodilo před několika hodinami.

.

Slonová maminka a její dcera Lily (jak ji nazývaly její rezervní zaměstnanci) okamžitě navštívili hlavní správce Benjamin Kialo.

Loyjuk dovolila muži, aby pohladil dítě. Tímto způsobem pracovníci přírodní rezervy ukážou zvířatům jejich vůni.

Po setkání se svým slonem odešla Loyjuk, ale rozhodla se zůstat v přírodní rezervaci. Nyní zaměstnanci fondu nejen sledují život matky a dcery, ale také je živí.

.

V divočině je ve všech stádech zvířat vychováváno malé sloní tele. Loyjuk zvykla „hlídat“ další děti a nyní slony Nazerian a Itumba, které také zůstaly sirotky, jsou zaneprázdněny vychováváním svého dítěte.

Loyjuk nyní ví, že pokud její Lily potřebuje pomoc, rezervní personál neopustí své dítě v potížích.

Share