Splnění snu mé manželky: jak jsme samostatně postavili altánek

Altánek na osobním pozemku je otázkou času. Koneckonců, odpočinek na čerstvém vzduchu, když se máte kde schovat před deštěm, je tak pěkný! A pokud navíc máte kamna, krb nebo jiný přístroj na vaření jídla – je to naprosto ideální! Co dalšího je třeba pro štěstí celé rodiny.

Moje manželka jenom vzdychala, když viděla altánky ve filmu nebo časopisu. A jsem se zamyslel: vždyť je to jednoduché jako facka. Proč ještě negrilujeme maso a nezveme přátele návštěvu?

Rozhodl jsem se a šli jsme na to.

Zdoj: optim1stka.ru

Naš pozemek je starý a není mov výstavný, proto netrávime tam mnoho času. Dokonce jsme si mysleli, že zasadíme všechno jetelem a trávou, budeme jezdit pouze odpočívat. Ale byla škoda kácet jabloň. Proto jsme se vzdali myšlenky o trávníku ve prospěch altánu.

Zdoj: optim1stka.ru

Rozhodl jsem se: plynové bloky jsou levné a pohodlné. Žena to podpořila. Navrhla take čtvercový tvar – stavba a obsluhování tím pádem budou snažší. Velké panoramatické okno, dveře – všechno, co manželka obdivovala ve svých časopisech.

Zdoj: optim1stka.ru

Jakmile bylo bezpečné místo připraveno, začali jsme stavit kamna. Podlaha altánu je betonová s laminátem. Model kamen a take odborníky, kteři je postaví, jsme s manželkou hledali na internetu. Kamna byla naplánovaná a postavená s láskou, vždyť pravě kvůli nim to všechno začalo.

Zdoj: optim1stka.ru

Omítnuté bílé zdi, prkenný strop, elektřina: altán byl nakonec lepší než starý dům! Přesunuli jsme do něho stůl se židlemi, které ještě dávno vyrobil dědeček sám. Altán se nám zdařil moc krásně, dá se dokonce v něm i bydlet.

Zdoj: optim1stka.ru

A co je nejdůležitější – kvůli altánku jsme si ve vesnici našli přátele a sami jsme zde začali zůstávat na delší dobu. Koneckonců, každý by měl mít místo, kde na něj čekají a kam může kdykoli jít.

Share