Sportovní svět truchlí: do nebe odešel 40letý Čech, který byl pětinásobným mistrem světa

Michal Kulka se věnoval sportu, pětkrát se stal mistrem světa v jízdě na koloběžce. Ve 40 letech však tento svět opustil. Příčinou smrti byla zákeřná nemoc. Píše o tom CNN Prima News s odkazem na Blesk.cz.

Michal Kulka byl sportovec a trenér, pomohl mnoha lidem změnit život k lepšímu, nikdy nepil alkohol ani nekouřil. Vždy byl optimista, i když už byl nemocný.

Michal Kulka / Zdroj: youtube.com

Před rokem a půl při soustředění v Livignu v Itálii zničehonic zkolaboval. Poté podstoupil vyšetření a doktoři mu řekli, že má rakovinu plic ve čtvrtém stadiu.

Michal Kulka / Zdroj: youtube.com

Lékaři si mysleli, že bude žít ještě měsíc, ale Michal se rozhodl bojovat. I přes vážné zdravotní problémy loni odjel do Lisabonu, kde zaběhl maraton v čase 3 hodiny a 25 minut.

Michal Kulka / Zdroj: youtube.com

Záchranářka Monika Vilímová mu chtěla pomoci, a tak uspořádala sbírku. Lidé přispěli přes 2,7 milionu Kč.

Michal Kulka / Zdroj: youtube.com

„Za tři měsíce se ukáže, jestli léčba měla smysl a postup nemoci se zastavil. Pokud ne, zase se vrátím k chemoterapiím,“ řekl před měsícem pro portál Reportér. Michal Kulka ale v červnu zemřel.

Michal Kulka / Zdroj: youtube.com

Kulka byl ženatý, se svou ženou Petrou se vzali před dvěma lety. Manželé měli syna Mateo.

PSALI JSME: „DĚTSKÝ DEN NA HRADĚ SE OPRAVDU POVEDL“: PETR PAVEL A EVA PAVLOVÁ STRÁVILI DEN S DĚTMI A SDÍLELI SPOLEČNÉ FOTKY

PŘIPOMÍNÁME: KORDULA STROPNICKÁ SE PO ROZVORU RODIČŮ VYRAZILA NA AKCI: S KÝM 17LETÁ KRÁSKA OBJEVILA NA VEŘEJNOSTI

Share