Stávka se dotkla mnoha rodičů, včetně těch slavných: Co na to Absolonová, Basiková a Pospíšilová

Několik tisíc škol bylo v pondělí zavřeno, protože stávkovali učitelé, k nimž se připojili další zaměstnanci školství, zaměstnanci z průmyslu a služeb a dokonce i studenti. Odbory nesouhlasí s kroky vlády Petra Fialy. Z tohoto důvodu mnoho rodičů muselo předem naplánovat, kdo bude v pondělí hlídat jejich děti. To se týkalo i celebrit. Píše o tom web Super.cz.

„Rozumím tomu, neměli jinou volbu, jejich požadavky respektuji,“ řekla pro Super.cz zpěvačka Monika Absolonová.

Monika Absolonová / Zdroj: tv.blesk.cz

Má ráda učitele svých synů, kteří ji včas informovali, a tak se pondělí rozhodla strávit s dětmi doma.

Producent, kaskadér a příležitostný herec Petr Jákl je v Kanadě, kde nyní natáčí slavný režisér a herec Anthony Hopkins, Jákl natáčí s ním.

Petr Jákl / Zdroj: youtube.com

Dcery mu poslaly fotku, bavily se na zahradě. Petr řekl, že když byl malý, těšil se na uhelné prázdniny, ale jeho dcery strávily den doma kvůli stávce.

I když není zastáncem stávek, uvědomuje si, že lidé chtějí určité změny. Chápe, že pokud se vláda a odbory nedohodly, je to cesta k další diskusi. Kompromis je podle něj nejlepší varianta.

Sandra Pospíšilová / Zdroj: youtube.com

Sandra Pospíšilová musela vzít syna Leona do práce, v pondělí byla moderátorkou jedné akce. Pořadatelům to nevadilo. Přesto si uvědomuje, proč lidé stávkují.

Zpěvačka Bára Basiková chápe důvody stávky, ale také chápe, proč vláda dělá nepopulární kroky.

Bára Basiková / Zdroj: youtube.com

„Učitelé si každopádně zaslouží lepší platy, ale co může současná vláda dělat, když nemá kde brát a neustále řeší průsery po vládě předešlé, která tuhle zemi ekonomicky zdevastovala?“ ptala se Basiková, která tak narážela na bývalého premiéra Andreje Babiše.

PSALI JSME: IVANKA DEVÁTÁ SLAVÍ SVÉ 88. NAROZENINY: JAK DNES ŽIJE ZNÁMÁ HEREČKA A SPISOVATELKA

PŘIPOMÍNÁME: „BYL TO SEN“: ZAMILOVANÁ LUCIE VONDRÁČKOVÁ SDÍLELA ROMANTICKÉ VIDEO SE ZDEŇKEM POLÍVKOU

Share