Světlana Witowská se pustila do Danuše Nerudové: Jaký byl důvod

Ve čtvrtek 17. listopadu se konal pochod za demokracii. Poté však došlo k hádce mezi moderátorkou Světlanou Witowskou a prezidentskou kandidátkou Danuší Nerudovou. Moderátorka na svém Twitteru napsala, že si paní kandidátka pietní akt asi spletla s kampaní. Informuje o tom server eXtra.cz.

Světlana Witowská / Zdroj: youtube.com

Organizátoři akce chtěli začít spojovat společnost a chtěli, aby odborníci lépe vysvětlovali politickou a ekonomickou situaci ve světě i v České republice.

Po pochodu však došlo ke slovní přestřelce. Světlana Witowská například nechápala, proč byla tam v první řadě prezidentská kandidátka Danuše Nerudová. Na svém Twitteru napsala, že si „spletla pochod s kampaní“.

https://twitter.com/SvetlanaWit/status/1593262642692595712

Moderátorka dodala, že paní ekonomka a bývalá rektorka Mendelovy univerzity v Brně nebyla ambasadorkou. Na její slova reagoval manžel Danuše Nerudové Robert Neruda. Jeho žena podle něj byla ambasadorkou.

https://twitter.com/RNeruda/status/1593265239675600898

Poté se k této situaci vyjádřila sama kandidátka na hlavu státu. Napsala, že byla na tuto akci pozvána a že ji požádali, aby byla v čele průvodu.

„Chápu, že máte ve volbách jiného kandidáta, i když to tak navenek nemá vypadat, ale zkuste hrát fér,“ napsala na Twitteru Danuše Nerudová.

Na oficiálních stránkách pochodu však nebylo napsáno, že Nerudová je jednou z ambasadorů. Podle webu ambasadory pochodu byli Světlana Witowská, Andrej Poleščuk, Dana Drábová nebo Jiří Padevět.

Danuše Nerudová / Zdroj: youtube.com

Tuto situaci okomentoval i Ivan Gabal, který byl před 33 lety jedním z těch občanů, kteří založili Občanské fórum. Podle něj se nyní hodně lidí „snaží být vidět v popředí“, v minulosti bylo takových lidí méně.

Witowská odpověděla, že jí nikdo neřekl, že bude v čele pochodu spolu s kandidátkou na prezidentku v době horké volební kampaně. Tato situace pro ni byla nepříjemná.

https://twitter.com/SvetlanaWit/status/1593291960806244352

PSALI JSME: 41 LETÁ OLGA LOUNOVÁ SE POPRVÉ STALA MAMINKOU. JAKÉ NETRADIČNÍ JMÉNO DOSTALO DÍTĚ

PŘIPOMÍNÁME: MARTA KUBIŠOVÁ POSLALA VZKAZ ČECHŮM: “MY JSME NEVĚDĚLI, JAK SE ŽIJE V DEMOKRACII“

Share