„Tady bylo normou spalovat odpad, aby se udržel v teple“ : V této vesnici děti za studium platí plastové odpadky

V různých zemích světa existují rodiny s nízkými příjmy, které dětem nemohou poskytnout vzdělání. Tyto děti začnou pracovat brzy, pomáhají rodičům, což je, bohužel, připravuje o dobrou budoucnost, píše SimpleNews.

Avšak fakulta pro studenty s nízkými příjmy v Indii přišla s možností, jak tento problém vyřešit a umožnit mladým lidem platit za učitele, kteří používají plastový odpad!

Toto bylo učiněno proto, aby chudí rodiče povzbuzovali, aby místo lomu posílali své děti na střední školu.

.

Nadace Akshar, fakulta se sídlem v indické vesnici Pamohi v Guwahati, začala před šesti měsíci místo placení školného přijímat suchý plastový odpad.

Její zakladatelé Parmita Sharma a Mazin Mukhtar spoluzakládali vysokou školu v roce 2016 s cílem naučit studenty, jak „vydělat si na živobytí ze zodpovědnosti vůči zemi“.

.

Na rozdíl od obecně přijímaných učitelských strategií však Ashkar poskytuje netradiční učení, jehož cílem je podnítit kreativitu vysokoškolských studentů. Vysokoškoláci se učí vědu vlastním tempem.

.

„Stále si pamatuji, jak byly naše učebny naplněny toxickými plyny pokaždé, když někdo v okolních oblastech spálil plast,“ řekla Parmita Sarma.

„Tady bylo normou spalovat odpad, aby se udržel v teple.Chtěli jsme to změnit a začít povzbuzovat naše studenty, aby přinesli svůj plastový odpad jako školné.“

.

Krátce po zavedení tohoto systému nakládání s odpady v malé vesnici se stal řád řádově menší a více studentů.

Share