„Táta byl hodný, moudrý a byla s ním sranda“: Před třinácti lety opustil tento svět Petr Muk. Jak dnes žije jeho rodina

Před třinácti lety opustil tento svět zpěvák a hudebník Petr Muk. Umělec byl dvakrát ženatý, zanechal po sobě tři dcery.

Petr Muk se narodil v roce 1965 v Českém Krumlově. Vystudoval Střední průmyslovou školu stavební v Českých Budějovicích, chvíli pracoval jako silniční dispečer.

Petr Muk / Zdroj: youtube.com

Svou hudební kariéru zahájil v 15 letech, byl členem různých punkových a undergroundových kapel. V roce 1985 se stal zpěvákem skupiny Oceán. V letech 1992 až 1996 zpíval ve skupině Shalom.

Poté se vydal na sólovou dráhu a v roce 1997 vydal svou první sólovou desku. Kromě toho hrál Petr Muk v muzikálech. Dvakrát získal stříbrného Českého slavíka a jednou bronzovou soškou.

Petr Muk / Zdroj: youtube.com

Jeho první manželkou byla Michaela, se kterou měl dcery Michaelu a Šárku. Podruhé se oženil s Evou, manželům se narodila dcera Noemi.

Podle serveru eXtra.cz nebyl jeho život jednoduchý, protože trpěl maniodepresivní psychózou. Zpěvák zemřel 24. května 2010 ve svém bytě v Praze na Vinohradech. Našla ho manželka Eva, viděla, že se udusil vlastními zvratky. Server Stars24.cz píše, že v krvi byl nalezen alkohol (2,65 promile) a léky na jeho duševní chorobu.

Petr Muk / Zdroj: youtube.com

Vdova Eva pracuje jako nábytková designérka. Jeho nejmladší dcera jde v jeho stopách, zpívá a tančí. Noemi samozřejmě na svého otce vzpomíná, nejčastěji, když je sama. „Táta byl hodný, moudrý a byla s ním sranda. Hodně jsme se nasmáli. Byl to úžasný člověk,“ řekla pro pořad ShowTime Noemi.

PSALI JSME: „MÁ 4 KILA A 59 CENTIMETRŮ“: ZUZANA BUBÍLKOVÁ MÁ DŮVOD K RADOSTI. JEJÍ RODINA SE ROZROSTLA

PŘIPOMÍNÁME: „JSEM NA TEBE PYŠNÁ, MILUJI TĚ“: HANA GREGOROVÁ VYJÁDŘILA PODPORU SVÉMU SYNOVI ONDŘEJOVI BRZOBOHATÉMU

Share