Tchyně Leoše Mareše popsala náročné období: V minulosti hodně pila a jednou dojela autem z Prahy až do Písku

V roce 2015 se Leoš Mareš seznámil s Monikou Koblížkovou, se kterou se o pár let později oženil. Monika má se svou maminkou skvělý vztah, ale ne vždy tomu tak bylo. Helena Harabinová prožila v minulosti těžké období.

Vše začalo v době, kdy Helena studovala vysokou školu. Tehdy se vdala a narodila se jí dcera.

Leoš Mareš / Zdroj: youtube.com

Alkohol nepila často, ale za den mohla vypít hodně. V rozhovoru pro Hospodářské noviny popsala náročné období.

V osmdesátých letech minulého století se se svým mužem přestěhovala do Británie, kde pracovala. Tam pila, když se cítila osamocená.

V devadesátých letech se vrátila do Česka, kde podnikala. Přinášelo to stres, nebylo to snadné, navíc její nový partner pil hodně tvrdého alkoholu a Helena s ním chtěla odpočívat, takže také pila.

Když jí bylo 37 let, přestala podnikat. Stala se manažerkou v jedné z mezinárodních firem, kde se později stala ředitelkou.

Leoš Mareš a Monika Marešová / Zdroj: youtube.com

V té době už začala pít i na pracovišti. Uvědomila si, že alkohol už byl důležitější prioritou než práce a rodina, a tak se rozhodla to změnit.

Nastoupila na ambulantní léčbu do pražského Apolináře, pomohla jí sestra. Léčba trvala dva a půl roku, čtyři roky nepila.

Tvořila pár s abstinujícím alkoholikem, kterého si vzala. Její muž však opět začal pít a Helena pila s ním. To však byl ještě větší problém než minule.

„Jednou jsem dojela opilá autem z Prahy až do Písku a řekla jsem si dost,“ řekla v rozhovoru Harabinová.

Poté požádala o pomoc a strávila čtyři měsíce v protialkoholní léčebně. Naštěstí jí to pomohlo a Helena se za 19 let ani jednou nenapila.

Dnes pomáhá lidem, které trápí podobný problém. Doufá, že její příběh někomu pomůže.

Sledujícím na svém Instagramu oznámila, že poskytla rozhovor. Na to reagovala i její dcera. „Jsem na tebe pyšná, mami,“ okomentovala příspěvek Monika Marešová.

PSALI JSME: EMANUELE RIDI SI VZAL SVOU PARTNERKU SÁRU: SVATBA PROBĚHLA NA ITALSKÉM OSTROVĚ, MANŽELÉ SDÍLELI FOTKY

PŘIPOMÍNÁME: HANYCHOVÁ PRÝ VYPISOVALA SOUKUPOVI: „AGÁTA VYKOPLA DOPITU Z DOMU,“ TVRDÍ ZDROJE

Share