Ten chlapec stal spasením pro stovky domácích mazlíčků : Utratil kapesné na jídlo pro toulavé psy а v 9 let otevřel úkryt

Filipino Ken Amante miluje zvířata od dětství. Od doby, kdy začal dostávat kapesné od svých rodičů, začal krmit toulavé psy.

Šel s batohem do nejbližšího obchodu, plnil ho jídlem a krmil všechna zvířata bez domova, se kterými se setkal.

V určitém okamžiku se otec rozhodl sledovat, kam jeho syn chodí každý den a na co utrácí kapesné. Byl připraven vidět cokoli jiného: jeho syn nakrmil tři toulavé psy!

.

Doslova zanechali kůži a kosti, protože všechny vlasy vypadaly vyčerpáním a nedostatkem vitamínů. Kůže byla pokryta svrabem. Byla to dospělá samice a její dvě štěňata, kterou Ken jmenoval Chernysh, Kashtan a Belysh.

Psi dychtivě hltali jídlo, přestože udržovali odstup od Ken.

.

Kenovo tajemství se stalo známým nejen rodičům. Otec pořídil fotografii svého devítiletého syna, který krmil zatoulané psy, a zveřejnil fotografie na Imguru. Rychle se stali virovými.

Dobré skutky chlapce se dotkly srdcí mnoha a Ken začal nabízet dary z celého světa.

.

Nečekaně tak měl chlapec skutečnou příležitost realizovat starý sen. Ve věku 9 let otevřel neziskové útočiště pro zvířata bez domova.

Klub Happy Animal Club byl otevřen 31. března 2014 a byl první institucí svého druhu v regionu Davao na Filipínách. Klub byl založen na darech od uživatelů sociálních sítí a Ken stále dostává pomoc od milovníků zvířat na jeho obsah.

Pokud by mu jeho rodiče nepomohli, samozřejmě by devítileté dítě nemohlo zajistit vlastní přístřeší. Rodina si pronajala pozemek o rozloze méně než 1 000 metrů čtverečních a poskytla útočiště se vším potřebným.

.

Ken trval na nákupu pouze vysoce kvalitních dovážených potravin pro psy a kočky. To je hlavní kontingent zvířat v útulku, ale existují i ​​jiná zvířata, která vyžadují péči.

Úplně první obyvatelé útulku byli Chernysh, Kashtan a Belysh. Ken se o ně postaral, dokud se nezotavili. Psi dostávali kvalifikovanou veterinární péči, pěstovali vlnu a Ken je pak našel v bezpečném domě.

.

Klub šťastných zvířat funguje dodnes. Od roku 2014 zachránili Ken a přístřeší více než stovka hladovějících a nemocných zvířat a poskytli nespoutanou stravu toulavým psům a kočkám.

Tak se sen jednoho chlapce stal spasením pro stovky domácích mazlíčků!

.

Share