„Tento pejsek vážil více než 14 kilogramů a nemohl pořádně chodit“: Ale přísná dieta koná zázraky

Tlustý pes jménem Cleatus se téměř nepohyboval a stěží chodil, proto ho majitel musel nosit v náručí na procházku nebo dokonce vozit na vozíku.

.

Všechno se však změnilo, když se přítelkyně vlastníka rozhodla psa přeměnit. A ukázalo se, že za rok se zvíře lhostejné ke všemu (kromě jídla) může proměnit v štíhlého a veselého psa.

.

Většinu života vypadal celkem normálně, ale když mu bylo 12 let, začal přibývat na váze. Už nemohl chodit na procházku a stal se línější. Miloval hodně jíst a ležet, vážil už více než 14 kilogramů.

.

Cleatus se přejídal a když v misce nebylo jídla, vytahoval zbytky z odpadkového koše.

Ale to je opravitelné! Přísná dieta pod dohledem majitelů může vrátit vše zpět.

.

Majitelé navštívili veterináře, který zjistil, že pes má problémy s štítnou žlázou, které na něj měly takový negativní vliv. V roce 2018 byl vypracován plán na záchranu Cleatuse, aby se pes vrátil do svého předchozího vzhledu.

.

Cleatusu byly předepsány léky a měl také dietní plán. Změny nebyly snadné, protože pes nemohl změnit stravovací zvyky. Páru se však podařilo naučit ho jíst v malých porcích. Pes zhubl 7,6 kg a vrátil se do zdravého stavu.

.

Problémy s štítnou žlázou byly vyřešeny, Cleatus zhubl a jeho život se změnil k lepšímu. Nyní je opět energický a jeho zdraví nic neohrožuje.

.

.

Podívejte se, jak pejsek vypadá teď:

Share