„Tereza bude slavit Vánoce se svými spoluvězeňkyněmi“ : Třiadvacetiletá Češka věřila, že soud rozhodne v její prospěch

Už druhé Vánoce se česká pašeračka setká v Pákistánu mezi spoluvězeňkyněmi. Česká modelka doufala, že konečně uvidí rodnou zemi a oslaví už doma. Včera se měl konat soud, ale jednání bylo odloženo.

Leden měsíc roku 2018 pro Terezu se stal osudným. Tehdy byla zadržena na letišti v Láhauru a v jejím kufru bylo nalezeno téměř 9 kilogramů heroinu.

.

V Pákistánu je obchod s drogami a pašování drog velmi děsivý zločin. Pákistánské občany za takový zločin čeká poprava.

Paní Hlušková byla okamžitě poslána do cely a čekala na rozhodnutí soudu až do března tohoto roku. Byla odsouzena na osm let a osm měsíců vězení.

.

Sama Češka ale tvrdí, že je nevinná a že rozhodnutí soudu je nespravedlivé. Státní zástupce se však domnívá, že Tereza dostala velmi mírný trest, podal také odvolání a chce, aby byla odsouzena na doživotí.

Obhájce české pašeráčky přesvědčil soudce, aby 18. prosince jednal, soud ale na poslední chvíli jednání zrušil. A tak doufala, že už o letošních Vánocích uvidí své blízké…

.

Svátek tak čeká Češku mezi spoluvězeňkyněmi v drsném Pákistánu.

„Nejvyšší soud v Láhauru zrušil soud, který se měl konat 18. prosince“ uvedl pákistánský žurnalista Alí Aršád.Stalo se to kvůlizáležitostem úřadu. A to už podruhé.

.

Pan Aršád oznámil, že Nejvyšší soud brzy určí nové datum projednání případu. Letošní Vánoce ale bude muset opět slavit v Pákistánu ve vězení.

„Tereza bude slavit Vánoce se svými spoluvězeňkyněmi v pákistánském vězení“ řekl novinář.

Share