„Textil na oknech o 80 % dělá interiér krásnější“ : Jak zavěsit záclony bez římsy

„Textil na oknech o 80 % dělá interiér krásnější!“- jednou řekla moje přítelkyně, která pracuje více než 10 let jako interiérový designér. Estetika okenního otvoru s krásnými závěsy nenechá nikoho lhostejným.

Existují však situace, kdy není možné vyzdobit pokoj nebo lodžii tradičním způsobem. Pak musíte zavěsit záclony bez římsy.

Dnes redakce „ŽIVOT“navrhuje se seznámit s vynikajícím výběrem účinných způsobů, jak zavěsit záclony bez použití říms a vrtaček. A nemuseli byste manžel obtěžovatmanželů!

Jak zavěsit závěsy na okno

1. První věc, kterou byste měli věnovat pozornost, jsou římsy-kavárny.

Mini záclonové tyče jsou velmi pohodlné, když je třeba navrhnout neobvyklé okno nebo otvor malých rozměrů, což vám umožní dát designu zvláštní styl.

.

Kouzlo takové římsy je, že pro její instalaci není nutné vrtat nic a záclony vypadají velmi stylově. Jednoduše odmastěte povrch rámu, přilepte držáky, protáhněte římsu přes plátno závěsy a zajistěte je v držácích.

2. Dobrým způsobem je dočasné upevnění na oboustrannou lepicí pásku pod falešnou římsu, pro kterou je vhodný jakýkoli kus lehkého plastu nebo hliníkového profilu.

.

3. Tkanina nalepená na sklo je vhodná jak pro otvírače, tak pro hluchá křídla. Tato metoda je snadno proveditelná, protože tkanina nalepená na sklo může být kdykoli odstraněna a okno se umyje.

.

Pro fixaci použijte: lepidlo ze škrobu, roztok vody a strouhaného mýdla, cukrový sirup a dokonce i vodu z vařených těstovin.

Kompozice se aplikuje na sklo, pak se použije záclonka. Samotná tkanina může být také impregnována fixačním složením pro lepší přilnutí ke sklu a dobře vyhlazena.

4. Instalace záclon na gumičku je vhodná pro pohyblivé křídlo okna. Pro tuto variantu budete potřebovat obyčejnou gumu na prádlo.

.

Vložte ji do otvoru na zácloně a pak nasaďte výslednou smyčku nahoře na rámu pohyblivého křídla tak, aby se dostala mezi výstupky.

5. Při instalaci roletových žaluzií v obvyklém smyslu není římsa nutná. Zavěsit rolety na balkoně může být na křídle nebo na vrcholu otvoru.

.

Nicméně, pokud je balkon vybaven posuvnými okny, instalace žaluzií na každém z nich nebude fungovat.

6. Dobrý nápad je“ bezlištý “ způsob upevnění – na háčky, pokud jsou rolety vybaveny smyčkami nebo otvory. Někdy je to jediná možnost upevnění podél zkosené linie okenního prostoru kuchyně, arkýře nebo schodiště.

.

7. Pro snadné upevnění je nežádoucí používat těžké tkaniny a styl záclon až k podlaze.

Existuje mnoho lehkých tkanin a zajímavých odrůd šití krátkých závěsů, které lze připevnit přímo ke sklu na čirých silikonových přísavkách.

.

Rada od redakce

Záclony a tyly přicházejí v různých barvách, texturách a materiálech, takže je obtížné vybrat možnost, která zdobí místnost.

Koneckonců, každý chce všechno nejlepší najednou. Navrhuji, abyste zjistili, jak vybrat záclony, nebo spíše jaké chyby se vyhnout.

Tyto metody jsou jednoduché, snadno použitelné a poměrně levné.

Existují však situace, kdy je prostě nemožné zavěsit záclony bez římsy. To platí pro záclony vyrobené z velmi těžké tkaniny. A také situace, kdy záclony jdou až k podlaze, nebo kdy se záclony musí nutně posunout.

Hodně záleží na stylu místnosti. Pro klasiku je preferováno těžké závěsy a minimalisté se mohou spokojit s lehkými roletami.

Pro kuchyň v provensálském stylu, aby lehké záclony na římse, a fanoušci podkroví si mohou dovolit nějaké předměty, jen aby se vzájemně v souladu.

Share