„Tyto housky v tak roztomilém designu budou vypadat skvěle na jakémkoli stole“ : Recept na kynuté těsto

Není třeba se obávat, že by se jehně zpočátku ukázalo jako trochu úhlové. Stačí několikrát trénovat a naučit se, jak dát houskám požadovaný tvar.

Obzvláště pokud hostitelka již má zkušenosti, poprvé uspěje.

.

Zde je to, co potřebujete.

SLOŽKY

-320 g mouky

-1 kuřecí vejce

-40 g medu

-0,5 lžičky sůl

-1,5 lžičky suché droždí

-20 g cukru

-20 g másla

-1 lžička rostlinný olej pro mazání formy

-1 polévková lžíce. l moučkový cukr posypaný housky

-80 g kravských bonbónů nebo měkkých toffee

-5 g tmavé čokolády pro ozdobu

VAŘENÍ

Jak hnětit těsto z kvasnic , říkat snad, možná, nedává smysl: ve většině případů samy ženy v domácnosti umí vylepšit to.

V tomto případě přidejte do těsta med a půl napůl vejce, to je konec jemnějších bodů. Hotové těsto dejte na teplé místo a nechte ho dvakrát kynout, to je standardní postup.

.

Položte hotové těsto na stůl, musíte na něj být dobří, pak ho rozdělit na pět stejných částí.

Kousky nakrájejte na kuličky, zakryjte fólií a nechte 15 minut. Během této doby připravte náplň: nakrájejte sladkosti nebo iris na malé kousky, je čas vytvořit jehněčí.

.

Kuličku z těsta převalte do kruhu o průměru 15–17 centimetrů a odřízněte asi jednu třetinu. Tento kus byl rozdělen do čtyř částí, z nichž jedna by měla být větší než ostatní: z toho vytvořte hlavu.

Zbývající části bičíku jsou budoucí nohy. Z nejdelší formy spirála.

.

Na zbývající část kruhu na horní straně vaku položte náplň sladkostí. Trochu ho můžete namazat zbytkem vajíčka, aby během pečení nic nevniklo z housek, nyní těsto sklopte a napněte.

Mělo by to vytvořit trojúhelník. Toto je tělo jehněčího. Položte pod něj nohy, místo rohů položte hlavu a spirálu. Vznikne buchta.

.

Buchty rozprostřete na plech pečený tukem s rostlinným olejem a dejte jim trochu času na povstání. Poté je rozložte vajíčkem a posílejte do pece na 20 minut (teplota zahřívání 180 stupňů Celsia).

Když jsou jehňata pečena, posypte je moučkovým cukrem a trochu nakreslete na hlavu zahřáté čokolády. Hotovo!
buchta jehněčí fotografie

.

To je vše! Buchty vyrobené z těsta z kvasinek v tak roztomilém designu budou vypadat skvěle na jakémkoli stole a děti se nebudou stydět, aby je vzaly s sebou do školy.

Sdílejte recept s ostatními a nezapomeňte zanechat komentáře o tom, jak jste to udělali. Bon chuť!

Sdílet na Facebooku

Share