„U prodavačky z prodejny potravin zjistili koronavirus“: Hejtman vyzval všechny, kteří v tomto obchodě něco koupili a kteří mají nějaké dýchací potíže, aby se obrátili na hygienickou stanici

V jednom z obchodů s potravinami v Uherském Brodě pracovala prodavačka, u které objevili koronavirus.

Po tomto případu byl obchod dočasně uzavřen.

.

Hejtman Jiří Čunek vyzval všechny, kteří v tomto obchodě něco koupili a kteří mají nějaké dýchací potíže, aby se obrátili na hygienickou stanici.

Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek vyzval všechny obyvatele města Uherský Brod, kteří navštívili Prodejnu u Sládků od 1. března, aby věnovali pozornost svému zdravotnímu stavu.

.

Pokud někdo měl nebo má nyní zdravotní problémy dýchacího charakteru, hejtman žádá všechny, aby se obrátili na hygienickou stanici.

Telefon hygienické stanice ve Zlínském kraji 601 096 524 a e-mail [email protected].

.

Hejtman kontaktoval starostu města a požádal ho, aby o tom informoval veřejnost, a to všemi dostupnými prostředky.

Mluvčí hejtmanství Adéla Kousalová sdělila, že prodavačka s největší pravděpdobností onemocněla kvůli kontaktu s nějakým nemocním, protože nikam nejezdila.

„Jediný pokyn je, abychom vyzvali občany, aby se hygienikům nahlásili ti, kteří tam v první polovině měsíce byli nakupovat“ vysvětlil Ferdinand Kubáník, starosta Uherského Brodu.

To musí být provedeno, aby se virus dále nerozšířil. O tom budou informovat občany prostřednictvím rozhlasu, Facebooku a oficiálních stránek radnice.

Nyní téměř není možné vystopovat všechny lidi, kteří by mohli kontaktovat s infikovanou prodavačkou, takže starosta a getman se obrací ke všem, aby byli při vědomí a obrátili se na hygienickou stanici.

Stát se zase bude snažit vypátrat všechny, kteří by se potenciálně nakazili od prodavačky na základě dat o polohách mobilů.

„Přes tyto mobilní služby by to ale i tak nebylo možné stoprocentně dohledat, protože ne všichni a obzvlášť starší lidé s sebou mobilní telefony neustále nosí“ dodal Jiří Čunek.

Prodavačka ze 14. března odešla do karantény, protože onemocněla.

Tento malý obchůdek bude na pár dní uzavřena pro dezinfekci.

.

Majitelka obchodu Naďa Horehleďová je roztrpčená z toho, co se stalo.

Je jí líto její zaměstnankyně, ale také utrpí finanční ztráty za nucenou karanténu svého obchodu.

.

Až se majitelka vrátí, znovu vydezinfikuje svůj obchod.

S největší pravděpodobností to bude v pátek.

.

Share