Úřad tohoto města postavíl pro bezdomovce celý obytný komplex: Аle v nich mohou bydlet za určitých podmínek

Kalifornie je jedním z nejslunnějších a nejbohatších států. Tady je Hollywood a Silicon Valley. Ale kromě velkého počtu bohatých lidí existuje mnoho chudých lidí.

Úřady města San Jose se rozhodly snížit počet bezdomovců tím, že pro ně postaví celý obytný komplex s názvem „Bridge Housing Community“ (BHC).

.

Z toho bylo z rozpočtu města utrateno tři sta tisíc dolarů. BHC zahrnuje čtyřicet malých domů a jeden velký, který slouží jako klubový dům.

.

Tyto domy jsou opravdu velmi malé – pouhých sedm metrů čtverečních. Samostatně je zde vana a sprcha a koupelna.

.

V létě klimatizace v domě přinese chlad. Životní podmínky jsou celkem přijatelné. K dispozici je nábytek a povlečení.

.

Klubový dům má jídelnu, prádelnu, sušičku, počítačovou místnost s přístupem na World Wide Web. Kromě toho je zde kuchyň s veškerým potřebným nádobím.

.

Za pobyt v Bridge Housing Community se neplatí žádný poplatek. Kromě toho jsou sem také zdarma dodávány všechny potravinářské výrobky.

Je pravda, že abyste se zde mohli usadit, musíte projít výběrem a souhlasit, abyste splnili určité požadavky.

.

Obyvatelé komplexu by neměli mít špatné návyky. Musí mít oficiální zaměstnání.

.

Kromě toho je po 22-00 zakázáno opustit obytný komplex. Přejít na jeho území po této době také nefunguje. Hosté nemohou být přivedeni do svých pokojů v noci.

Požadavky nejsou nejpřísnější a proveditelné. Úřady San Jose tímto způsobem chtějí lidem pomoci z chudoby. To je jim další šance začít svůj život.

Share