“V dohledně době film «Pretty Woman» bude mít 30 let”: 15 neočekávaných faktů o filmu

Zda se, že film «Pretty Woman» se objevil včera, ale není, už uběhlo 30 let od jeho premiéry.

Jsme jistí v tom, že velkou část úspěchu film obdržel díky té chemii na obrazovce, kterou vyzařovali ještě neznáma herečka Julie Roberts a Richard Gear.

Za čtvrt století ten film i ve dnešní době je nejlepší pro fanoušků kina. Jsme našli 15 zajímavých faktu o něm, které jste přesně nevěděli.

1. Dneska nemůžeme představit jinou herečku, která by hrála hlavou roli. Ale na začátku Vivien musela hrát Molly Ringuold. Později litovala o tom, že odklonila takovou nabídku.

.

2. V té době Julie ještě nebyla populární herečkou, stala se jedinou, kdo se souhlasit hrát tou roli. Kromě Molly Ringuold nabídku také odklonili Vaiona Rider, Mag Rayan, Karen Allen, Jennifer Connelli a Michel Pfifer.

.

3. Milionáře Edwarda Luissa hrál Richard Gear. Na začátku herec odklonil nabídku, ale potom, Julie napsala mu dopis s přáním souhlasit se na roli.

.

4. Na tuhle roli také chtěli vzít Cristofera Riva, Denzella Washingtona a Al Pacino.

.

5. V scéně, kde se Vivien divá na film «Miluju Lucii», režisér Harry Marshall lechtal herečce nohy, aby se opravdově zasmála.

.

6. Červené sako pro Vivien koupili za 30 dolarů u vratného před filmováním.

.

7. Na plakátu filmu hlavu Julii připojili k tělu Shelly Michel díky Photoshop, a vlasy Richarda se staly velmi tmavými.

.

8. Role Kit nabízeli Demi Mur, ale ta odmítla nabídka.

.

9. Film má scénu, kde Gear hraje na klavíru. Muž sám složil tu kompozici.

.

10. Technický «Pretty Woman» je filmem Disney. Jeho část Touchstone Pictures natočili kolem 100 filmů, například: «Společnosti mrtvých básníků», «Hlava rodiny» a «Pearl Harbour».

.

11. Během scény v ložnici, Julie byla velmi nervózní, kvůli tomu u ni na čele vyskočila žila. Režisér a Gear masírovali ji do její zmizení.

.

12. V originálu Vivien musela být narkomankou, ale režisér vyřešil odstranit takovou část hrdinky.

.

13. Scéna , kde Richard přiskřipuje prsty herečky obalem od náhrdelníku, stala se náhodně, ale režisér se rozhodl nechat ji ve filmu.

.

14. Ten náhrdelník stojí 250 tisíc dolarů, kvůli tomu, vedle něho vždy byl strážník.

.

15. Film se musel nazývat «3 tisíce dolarů», přesně na takovou sumu byli domluveni Vivien a Edward na týden. Název změnily, kdy v zvukový záznam přidaly píseň Roya Orbisona «Oh, Pretty Woman».

.

Mohli jsme uvidět úplně jiný film, s jinými herci, a neznáme přesně, obdržel bych takovou populárnost.

I ve dnešní době dívám se na ten film, a vy?

Share