V Turecku se stal zázrak: Týden po zemětřesení našli záchranáři živou ženu

Před týdnem udeřilo zemětřesení na jihovýchodě Turecka a severozápadě Sýrie. Je známo, že obětí bylo 33 tisíc lidí. Záchranáři stále hledají živé lidi pod troskami, i když naděje je nyní velmi malá. Přesto se v pondělí stal zázrak, byla zachráněna jedna žena. Informuje o tom CNN Prima News s odkazem na agenturu AP.

Turecké město po zemětřesení / Zdroj: youtube.com

40letá žena byla pod sutinami pětipatrového domu ve městě Islahiye 170 hodin, byl to skutečný zázrak, že přežila a že ji záchranáři našli. O víkendu bylo zachráněno několik dalších lidí, jedním z nich bylo i sedmiměsíční dítě.

Záchranáři našli živou ženu týden po zemětřesení / Zdroj: AP, CNN Prima News

Odborníci z různých univerzit a různých zemí říkají, že naděje na nalezení přeživších je nyní velmi malá. Budovy se rozpadly na malé kousky, kvůli tomu je pravděpodobnost vzniku vzduchových kapes nižší. Navíc teploty v Turecku a Sýrii mohou být nyní pod nulou, šance lidí na přežití proto také klesají.

Turecké město po zemětřesení / Zdroj: youtube.com

Turecká policie nyní vyšetřuje více než 130 lidí, jde o porušení stavebních norem.

Turecké město po zemětřesení / Zdroj: youtube.com

Do Turecka přiletěli záchranáři z různých zemí, pomáhají i čeští záchranáři. Nyní tam pracuje 70 Čechů, jde o hasiče, lékaře, kynology a stavební inženýry. Česko poslalo do Turecka humanitární pomoc, její součástí bylo především oblečení.

Čeští záchranáři v Turecku / Zdroj: Hasičský záchranný sbor ČR

Čeští záchranáři už vyprostili z trosek 38 mrtvých. Zachránili také dva živé lidi a pomáhali dalším týmům. Na místě, kde Češi o víkendu pracovali, byla situace komplikovaná kvůli požáru.

PSALI JSME: PETR PAVEL SE POCHLUBIL FOTKAMI Z DOVOLENÉ: KAM SE VYDAL

PŘIPOMÍNÁME: EVA HRUŠKOVÁ PŘÍŠTÍ MĚSÍC OSLAVÍ 71. NAROZENINY, POCHLUBILA SE SVOU RODINOU: „MÁM TU SNACHU LIBUŠKU, VNUČKU ELINKU A SYNA ZDEŇKA“

Share