„V životě jsem neviděl v kostele na bohoslužbě tolik lidí pohromadě, jako jich teď vidím na fotkách v hobbymarketu“ : Miroslav Kalousek kritizuje rozhodnutí vlády

Předseda strany TOP 09 byl rozhodně nespokojen s tím, že Češi začali hromadně porušovat opatření, která nařídila vláda. Miroslav Kalousek se k tomu vyjádřil na svém Twitteru.

Po takové reakci se novináři rozhodli promluvit s předsedou strany TOP 09. Když se ve čtvrtek znovu zmírnila omezení, někteří lidé se rozhodli, že život už je takový, jaký byl dříve.

.

Od čtvrtka začaly fungovat hobbymarkety, železářství , stavebniny a obchody jízdních kol.

Ve stejný den zamířilo do hobbymarketů hodně lidí, dá se říct, že se staly nejnavštěvovanějšími místy za poslední dobu.

Jedna žena přišla do takového hobbymarketu a byla zděšená, kolik tam bylo lidí. Podle ní přicházely celé rodiny, tvořily se obrovské fronty a mnozí neměli ani roušku.

.

Tyto obchody byly prostě přeplněné lidmi a to není v žádném případě v souladu s omezeními zavedenými vládou.

Ani podnikatelé, ani zákazníci tato opatření nijak zvlášť nezajímala. Takové chování se nelíbilo ani opozičním stranám.

„V životě jsem neviděl v kostele na bohoslužbě tolik lidí pohromadě, jako jich teď vidím na fotkách v hobbymarketu. Je jich určitě víc než lyžařů v Itálii. Přiznávám bez mučení, že moudrost vlády je nad moje chápání“ řekl Miroslav Kalousek na svém Twitteru.

Předseda strany TOP 09 podporuje myšlenku vlády, aby lidé během prázdnin byli doma a nechodili ven. Vždyť disciplína je teď hodně důležitá.

Co se ale ve čtvrtek v některých obchodech začalo dít, vůbec nepochopil.

Miroslav Kalousek říká, že pochopil, proč vláda zavřela kostely a požádala lidi, aby byli doma. Vůbec však nepochopil, proč se právě teď otevřely hobbymarkety, kam šli davy lidí.

.

O tom, jak se někteří lidé v obchodech chovali, nechtěl ani mluvit, ani hodnotit.

„Hodnotím spíš vládní priority a logiku vládních kroků. A to nejsem schopen pochopit“ dodal Miroslav Kalousek.

Share