“Ve dnešní době jeskyně je nejlepší dům ”: Jak manželský pár udělal z kamenu cely palác

Sousedi přišli dovnitř a začali závidět majitelům jeskyni!

Rodina dlouho hledala dům, ale všechny nabídky byli velmi drahé. Kvůli tomu, přestali hledat normální dům, a přestěhovali bydlet do jeskyni. Sousedi se na začátku proste smáli: “Kdo chce bydlet uvnitř jeskyni?”.

Ale za několik měsíců jeskynní lidi svých sousedů na návštěvu, kdy přišli dovnitř, začali závidět jim. Tam, kde v minulosti byl jenom kamen, teď úžasný palác.

.

Rodina Roberta Olafsona vždy se snila, že bude bydlet ve vlastním domě. Ale bydleli v Kalifornii, kde ceny na bydliště byli příliš vysoké. Místo vlastního domu, museli bydlet v malém bytě s velkým množství sousedů.

.

Dlouho hledali pro sebe nový dům, ale pěknou nabídku nezvládli najít. Místo toho, ceny na domy jenom vzrůstali a naděje najít dobré bydliště hasla.

Tady je velké množství parků, kam rodina jezdila o víkendu, aby odpočinuli od města. V jeden z takových víkendu, našli malou jeskyň, která nebyla hlubokou, a zvířata v ni nebydleli.

.

Idea se uskutečnila sama: “Proč nemůžeme pronajmout, nebo koupit jeskyň, která byla za hranici parku a s úřadem můžeme se domluvit”.

Robert otevřel v bance malou půjčku a pronajmul jeskyň u USA na 250 let. Lidi, které bydleli v sousedních domech se smáli nad «jeskynním člověkem», jak i jich sousedi v paneláku, kde bydlela rodina.

.

A za 1 a půl roku Robert pozval několik sousedů na večeři. Souhlasili se, protože byli velmi zvědaví. Když přišli do jeskyni, nemohli říct žádné slovo.

Sousedi si mysleli, že uvidí proste kamen, ale Robert jich potkal vedle paláců.

Rodina vybavila cely dům, a zvládla rozvést plyn, vodu a elektřinu, smontovala silný generátor.

.

Vybudovali svou jeskyň za půlroku. Větší část svého domu rodina udělala sama.

.

Uvnitř nic nemohli říct, že je to jeskyň. Rovná podlaha, stěny a pracující dřevěný krb.

Vlhkost zničili speciálními panely, všude bylo čistí a sucho. Kde nebylo sluneční světlo, udělali uměle osvětlení. Ve vnějších pokojů udělali okýnka.

.

Smích za chvilku se změnil na závist. Teď směšní „jeskynní člověk“ je úžasným náhodným příkladem. A někdo říká, že domorodce hledají ještě prázdné jeskyni, aby udělali z nich palác, jako Robert.

Share