„Věděl jsem, že to bude můj syn“ : Svobodný muž adoptoval 13letého chlapce poté, co ho opustili jeho pěstounští rodiče

Peter Mutabazi měl těžký život. Vyrostl v malé vesnici na hranici Ugandy a Rwandy. Peterova rodina si nemohla dovolit koupit jídlo, takže si pěstovali své vlastní: základem stravy byla fazole, hrášek a sladké brambory.

Malý Peter začal pomáhat své matce na zahradě, když mu bylo jen 4 roky. Nedaleko domu nebyla ani čistá voda, takže děti musely jít na vodu 2-3 hodiny.

Ale to není vše. Peterův otec zesměšňoval celou svou rodinu.

Jednou v noci, když byl Peter 10 let, ho jeho otec poslal na cigarety. Když se dítě vrátilo, začalo pršet a cigarety byly mokré.

Peter věděl, že kdyby se vrátil domů, byl by zbit. Chlapec se rozhodl utéct.

Peter musel projít mnoha zkouškami a souženími, aby si udělal kariéru. Přežil a usadil se v Oklahomě (USA), kde začal s nemovitostmi.

.

V domě již zrajícího Petra byly dvě prázdné ložnice a nemohl klidně spát, protože věděl, že existují děti, které potřebují, třebaže ne trvalý, ale střechu nad hlavou.

Proto šel do adopční agentury a stal se „dočasným rodičem“. Takoví opatrovníci ve Spojených státech jsou přiděleni dětem, jejichž trvalý pobyt není dosud vyřešen.

.

„Všechny adoptivní děti jsou přiřazeny ke státu. Protože jsem dostal licenci od soukromé agentury, jeho zaměstnanci mě kontaktují, když potřebují dům pro děti.

Za poslední 3 roky jsem měl 12 dětí ve věku 2 až 11 let. Vzhledem k tomu, že nejsem ženatý, mohl jsem vzít jen dva najednou, “říká Peter.

.

Nakonec se však Peter setkal s chlapcem, jehož příběh byl příliš obtížný i pro muže, který všechno viděl.

Jednoho večera zavolal sociální pracovník Peter a zeptal se: „Můžeš si vzít jedenáctiletého chlapce jen na víkend?“

.

Sociální pracovník přišel do svého domu s chlapcem ve 3 hodin ráno po dvouhodinové cestě z jiného kraje. Oklahoma má obrovský nedostatek pěstounských rodin, a proto jsou sociální pracovníci často nuceni umístit děti mimo kraj, kde žili.

Peter řekl chlapci, který se jmenoval Anthony, že ho může nazvat jménem, ​​ale po 20 minutách dítě požádalo o svolení, aby ho nazývalo „táta“.

.

Ukázalo se, že dvouletý chlapec byl poslán do útulku. Poté byl umístěn do náboženské rodiny.

Nakonec adoptovali Etoni, ale po téměř deseti letech ho stejná rodina, která ho vychovala, ho nechala v nemocnici a nikdy se nevrátila.

.

Peter byl šokován. Kromě toho se dozvěděl, že se rodina také vzdala svých rodičovských práv na chlapce, což znamená, že Anthony neměl kam jít.

.

Od té doby jsou spolu. A 12. listopadu konečně vzal Anthony příjmení Petra.

Jeho přijetí bylo oficiálně oznámeno v Charlotte Courthouse a fotograf Cole Trotter zachytil důležitý okamžik.

.

„Neměl jsem žádné problémy s adopcí. Trvalo to déle, ale věděl jsem, že to bude můj syn … Nebyli žádní uchazeči o takového dospělého chlapce, “říká šťastný a plnohodnotný otec.

.

Byli byste schopni adoptovat dítě?

Share