„Vizuálně kufr nevyčníval, ale choval se podivně“: Pozornost kolemjdoucího přitahoval mezi keři kufr, který se najednou pohnul

Obyvatel Richmondu v Britské Kolumbii kráčel po okraji místní rybářské vlasce, když viděl mimo cestu mezi keři a podrostem velký plastový kufr.

Obvyklý, modro-černý, levný kufr – někdo to musel vyhodit. Najednou byl slyšet podivný zvuk, po kterém objekt výrazně skočil.

.

Vizuálně kufr nevyčníval, ale choval se podivně – odskočil a vydával truchlivé zvuky. Oba kombinované zámky byly zamčené, takže Barrett vzal s sebou a zavolal policii na cestě domů.

Spolu s policajty otevřeli kufr a našli uvnitř … trpasličí pudl. Malý, špinavý, vyděšený a rozmazaný pes.

.

Veterinář zjistil, že pudl byl dehydratován a strávil alespoň půl dne v kufru. Možná víc – kapacita byla patrná, ale Barrett byl první, kdo se o ni vážně začal zajímat.

Ani kdyby se kufr nezačal hýbat, prošel by kolem. Víte, podezřelé pytle v éře dominance terorismu nevyvolávají u lidí přílišnou zvědavost. Možná to byl výpočet?

.

Pudl se po umytí a krmení změnil na zábavnou a hravou bytost zvanou kobliha. Policie provedla vyšetřování, ale dokázala prokázat pouze jednu věc: kdokoli dal koblihu do kufru, chtěl se psa zbavit.

.

Kódy na zámcích byly odlišné a neexistovaly žádné známky, které by naznačovaly předchozího majitele. Pes nebyl jen vyhozen, někdo chtěl, aby nebyl spasen, a nikdo do toho nezasahoval.

.

Zastánci policie a chovu hospodářských zvířat naléhavě žádají, aby zvířata nevyhodili na ulici, a zejména aby je nezničili.

.

Lepší je poskytnout útočiště – a svědomí bude čistší a živá duše je zachráněna.

Share