Vladimír Menšík odešel do hereckého nebe před 35 lety: Co zanechal po sobě

Vladimír Menšík byl legendárním hercem a držitelem ocenění národní umělec. Navíc to byl slavný moderátor, který uměl pobavit diváky. Server eXtra.cz píše, že v pondělí uplynulo 35 let od jeho úmrtí.

Menšík se narodil v roce 1929 v Ivančicích. Vystudoval průmyslovou školu, ale chtěl být hercem a tak se dostal na brněnskou JAMU. Svou hereckou kariéru zahájil v padesátých letech.

Vladimír Menšík / Zdroj: youtube.com

Hrál především ve filmech a seriálech, ztvárnil obrovské množství rolí. Zahrál si například ve filmech Dobří holubi se vracejí, Král Šumavy, Lásky jedné plavovlásky, Princ a Večernice, Tři oříšky pro Popelku, Zítra vstanu a opařím se čajem, Když rozvod, tak rozvod a v seriálech Tři chlapi v chalupě, Žena za pultem nebo Arabela.

Většinu života trpěl herec astmatem. V dospělosti se jeho zdravotní stav začal zhoršovat kvůli cigaretám a alkoholu. Někdy mohl vykouřit i 80 cigaret denně, alkohol negativně ovlivnil jeho schopnost rozeznávat barvy.

Vladimír Menšík / Zdroj: youtube.com

Vladimír Menšík se začal léčit, čtyři roky nepil ani nekouřil, ale pak začal znovu. Krátce před smrtí začal mluvit o svém zdraví, měl problémy se žaludkem a srdcem, navíc trpěl těžkým astmatem.

29. května 1988 Menšík opustil tento svět, bylo mu 58 let. Příčinou smrti byl vřed, který praskl a začal krvácet do břicha. Zemřel v brněnské nemocnici U svaté Anny.

Vladimír Menšík / Zdroj: youtube.com

Pohřben je na pražských Olšanských hřbitovech. Zanechal po sobě dvě dcery a dva syny.

PSALI JSME: „PRO TAKOVÉTO CHVÍLE JSEM SE NARODILA“: LUCIE BÍLÁ PŘEKVAPILA ZAMILOVANOU DVOJICI. ŽENĚ DALA I DÁREK

PŘIPOMÍNÁME: „KRAŤASY PO ŠEDESÁTCE“: VERONIKA ŽILKOVÁ PŘEDVEDLA POSTAVIČKU JAKO LUSK

Share