Vládní úsporný balíček: Co na to říkají Helena Vondráčková, Ivan Vyskočil a Václav Vydra

Vláda Petra Fialy před pár týdny představila úsporný balíček. Jde o plán, jak kabinet v příštích letech sníží schodek státního rozpočtu. Mnozí lidé ale opatření, která chtějí ministři realizovat, kritizovali. Jak na to reagovaly české celebrity? Píše o tom portál TN.cz.

České známé osobnosti se rozdělily na dva tábory, některé celebrity plán vlády podporují, jiné kritizují.

Václav Vydra / Zdroj: youtube.com

Václav Vydra řekl, že není odborníkem na ekonomiku, takže důvěřuje specialistům a těm, kteří rozhodují. Herec se zdržel kritiky a prohlásil, že pokud je to nutné, pak nám nic jiného nezbývá. Vláda podle jeho názoru chce udělat potřebnou věc, ale důsledky bude moci posoudit až v budoucnu.

Zpěvačka Heidi Janků nechtěla kroky vlády komentovat. Vysvětlila, že politika ji v poslední době štve, takže ji nesleduje. Uvědomuje si, že jediný člověk, který se o ni může postarat, je ona. Proto stále pracuje a do důchodu se zatím nechystá.

Heidi Janků / Zdroj: youtube.com

Kritizovala však některé kroky vlády, například nezdanění vína a dalších alkoholických nápojů, které označila za nesmyslné. „To vypadá spíš jako nějaký lobbing,“ řekla Heidi Janků. Chápe, že stát by měl šetřit, ale vláda by mohla najít jiné cesty. Upozornila například na to, že máme mnoho státních zaměstnanců.

Zlata Adamovská / Zdroj: tv.blesk.cz

Herečka Zlata Adamovská také řekla, že pokud člověk potřebuje ušetřit, tak začne u sebe. Vláda by mohla jednat efektivněji a proto kritizovala státní nehospodárnost.

Helena Vondráčková / Zdroj: youtube.com

Zpěvačka Helena Vondráčková má ale obavy. „Já bych to řekla jen stručně. Cítím, že mnoha lidem to způsobí životní komplikace a nejhůř, si myslím, budou postižení chudí lidé,“ řekla pro TN.cz Vondráčková.

Ivan Vyskočil / Zdroj: youtube.com

Vládní balíček zkritizoval herec Ivan Vyskočil, který se často účastní protivládních demonstrací. Vysvětlil, že se to týká jeho i všech důchodců, protože vláda podpořila snížení valorizace důchodů. „Nemusíte se mě na balíček ani ptát, je to sviňárna, a tím to končí,“ prohlásil Vyskočil.

PSALI JSME: PETR KOSTKA MÁ SRDCE NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ: CO ŘEKL O ADOPTOVANÉ DCEŘI Z UGANDY

PŘIPOMÍNÁME: JIŘÍ KRAMPOL MÁ S EXMANŽELKAMI PERFEKTNÍ VZTAHY: HEREC VYŠEL DO SPOLEČNOSTI S MARTOU

Share