Voják nashromáždil peníze na operaci pro chlapce, který se narodil se vzácnou vadou na tváři

Voják, který projevil soucit s neštěstí někoho jiného, ​​je hoden nejvyšší ceny. Britský voják nashromáždil 140 000 liber (asi 4 milionů českých korun) na operaci malého Bosňana, kterého potkal při hlídce. Dítě trpělo vzácným vrozeným onemocněním, které narušovalo jeho tvář.

Zdroj: proaist.ru

Ten chlap má již 21 let, ale nezapomněl na svého dobrodince. Portlandský voják Wayne Ingram se během služby v Bosně se setkal čtyřletým Stefanem Savičem. Chlapec se narodil se vzácnou odchylkou – rozštěp obličeje. Kost ve středu obličeje rozdrtila lebku a rozšířila oči do různých směrů, což způsobilo dítěti komplikace zraku.

Zdroj: proaist.ru

Brit, je otcem 4 dětiček, byl Stefenovým stavem natolik ohromen, že slíbil, že se mu po návratu do Velké Británie zařídí léčbu. Wayne nashromáždil 140 000 liber (asi 4 milionů českých korun) pro malého Bosňana. Lékaři provedli pět operací, z nichž poslední byla provedena v říjnu 2016. Poté se ten chlap se začal vracet do normálního života.

Zdroj: proaist.ru

Nyní má Stefan 21 let a žije plným a šťastným životem.

Zdroj: proaist.ru

Wayne je velmi šťastný, že jeho malý svěřenec vyrostl a stal se z něj hezký silný chlap. Chtěl s ním oslavit jeho 21. narozeniny, ale bohužel nemohl kvůli karanténním opatřením.

Stefan hraje v místní hudební skupině. Má přítelkyni. Bosňan je velmi vděčný svému chráněnci za to, že mu změnil život. Pokud nedošlo k léčbě, možná by dodnes nedožil. Britský voják komunikuje s chlapcem a jeho rodiči každý měsíc.

Zdroj: proaist.ru

Wayne byl vrchním seržantem v královském regimentu Ulán 9/12 a byl na mírové misi v Bosně. Během služby se setkal s malým Stefanem a jeho rodiči. Kvůli vrozené nemoci byly chlapcovy oči o 4,5 cm dále než oči obyčejných lidí a jeho nos byl úplně zdeformovaný.

Zdroj: proaist.ru

Britský voják nejprve nasbíral 85 000 liber (asi 2,5 milionů českých korun) a v roce 2003 dostavil chlapce do dětské nemocnice v Londýně. Plastický chirurg David Dunaway nabídl pomoc zadaro, ale část peněz byla utracena za letenky, víza a ubytování rodiny malého pacienta.

Zdroj: proaist.ru

Během 12 hodinové operace v červenci 2003 byli lékaři nuceni odstranit všechny Stefanovy zuby. Chlapec prošel trepanací a rekonstrukcí lebky. Doktor Dunaway odstranil kost ve středu obličeje, aby přiblížit oči a udělal dítěti nový nos.

Zdroj: proaist.ru

V květnu 2005 se Stefan vrátil do Velké Británie, aby podstoupit do opravy dýchacích cest. V roce 2014 Wayne pozvedl nasbíral 20 000 liber (asi 600 000 českých korun) na další operaci – nyní plastickou. Po poslední operaci, na níž peníze pomáhali nasbírat i celebrity, byl nos chlapce zcela rehabilitován.

Zdroj: proaist.ru

Stefan je vděčný jeho chráněnci, lékařům a všem lidem, kteří ho finančně a morálně podporovali. Statečně prošel obtížnou cestou a je rád, že nyní může žít plný a pestrým životem.

Share