Z reálného života: Syn přestal matku navštěvovat. Když uviděla syna, úsměv jí zmizel z tváře

Je to smutné, když děti nejsou dostatečně ohleduplné ke svým rodičům. Někdy si příliš pozdě uvědomíme, že máma a táta nejsou věční.

Seniorka/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Petr se hořce podíval na místo posledního odpočinku své matky. Poblíž byli její přátelé a také nájemníci, kteří si pronajali pokoj v jejím bytě. Mladá rodina byla smutná. Děti upřímně plakaly, když trpěly smrtí babičky, která, i když nebyla jejich vlastní, jim dala hodně lásky, pozornosti a péče. Nechala jim také svůj byt.

Seniorka/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Když Eva vážně onemocněla, byl její syn na služební cestě. Málokdy mluvil s matkou a upřímně se o ni nestaral. Petr se snažil vydělat více peněz, aby mohl navždy opustit stát. O matce vůbec nepřemýšlel, ale hodně přemýšlel o jejím bytě. Když mu máma zavolala a řekla mu o svém stavu, jen jí řekl, že nemůže přijít. Matka syna dlouho přemlouvala. Zhluboka se nadechla a řekla, že může něco udělat sama.

Seniorka/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Podle jejího hlasu bylo možné usoudit, že žena je velmi vyděšená. Pavel na rozhovor rychle zapomněl. Dorazil až po osmi měsících. Přesto se několik týdnů po příjezdu rozhodl navštívit svou matku. Čekalo ho nemilé překvapení.

Byt maminky byl vždy obrovským lákadlem. Často snil o okamžiku, kdy se sem nastěhuje nebo prodá tu obrovskou obytnou plochu, a nakonec odjede někam do zahraničí. Po osmi měsících se vrátil do svého rodného města a rozhodl se matku navštívit. Když mu dveře otevřela nějaká žena, s údivem se zeptal, kde je jeho matka?

Seniorka/ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Seniorka seděla v obýváku a na klíně jí seděly dvě smějící se děti. Když uviděla svého syna, úsměv jí zmizel z tváře. Vzala ho do jiné místnosti na rozhovor a sdělila mu, že protože nemá šanci jí pomoci, rozhodla se, že si pronajme dva pokoje a z těchto peněz zaplatí svou léčbu. Rozzuřil se a při odchodu rozbil úmyslně matčinu oblíbenou vázu.

Když zemřela, zjistil, že jediná věc, kterou zdědil, je tato slepená váza, s malým papírem uvnitř, na kterém bylo napsano: „Srdce matky je bohužel obtížnější slepit dohromady než vázu.“

PSALI JSME: BOHUŠ MATUŠ SE PŘESTĚHOVAL DO NOVÉHO BYDLENÍ: V NĚMŽ RODINA ZPĚVÁKA NEMÁ KLID

PŘIPOMÍNÁME: JIŘÍ BARTOŠKA SE OCITL V NEMOCNICI: CO SE PREZIDENTOVI MEZINÁRODNÍHO FILMOVÉHO FESTIVALU KARLOVY VARY STALO

Share