„Za pátek jsme vyšetřili 2085 osob“ : Počet potvrzených případů nákazy koronavirem stoupl na 904 v Česku

Jak vyšlo najevo, v Česku už bylo zjištěno 904 nemocných koronavirem.Jen za dnešní dopoledne bylo potvrzeno 15 nových případů této nemoci.Celkem bylo testováno 13 704 lidí a vyléčených zatím jen 4 lidé.

Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví. Podle těchto informací bylo za jediný čtvrtek odhaleno 205 nových nemocných koronavirem.

.

Nejvíce nemocných je v centru země, to je Praha a Středočeský kraj. Více onemocní muži než ženy.

Nyní jsou v Česku vyléčeni z koronaviru jen čtyři lidé abohudík nikdo také nezemřel.

.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že jen včera bylo testováno téměř 2100 lidí, což je velmi vysoký počet.

Ministerstvo se snaží vybavit ještě více laboratoří, aby také začalo provádět testy na koronavirus.Celkem bylo v Česku testováno 13 704 lidí.

.

První nemocní byli objeveni 1. března, od tohoto dne začal stát plynule zavádět omezení pro své občany.

Nyní je v Česku vyhlášen nouzový stav, život lidí vypadá úplně jinak než dříve, nelze jít ven bez zakrytých úst a nosu.

.

I NKÚ omezil svůj provozkvůli zavedeným omezením pro boj s koronavirem.Zaměstnanci této organizace nyní pracují z domova.

Také kongres EUROSAI, který se měl konat začátkem června, je nyní posunut na neurčito.Informoval o tom Václav Kešner, mluvčí úřadu.

/

„Stanovili jsme také okruh zaměstnanců na klíčových pozicích, kteří mají povinnost dostavit se na pracoviště do tři hodin od vyzvání“ řekl Václav Kešner.

To znamená, že jde především o zaměstnance, kteří se starají o provoz informačních technologií. Pro většinu ostatních pracovníků je zakázáno navštěvovat úřad.

.

Dodal také, že pravděpodobně nyní při kontrolách může dojít k určitému zpoždění informací kvůli omezením, která nyní existují.

„Je nutné zajistit chod veřejné správy a služeb v nezbytně nutném rozsahu, který neohrozí opatření nutná k ochraně zdraví“ řekl Václav Kešner.

.

Tento měsíc byly zorganizovány dvě kontroly.První kontrola se týká vynakládání peněz na státní vysoké školy a druhá se týká informačních technologiína ministerstvu zemědělství.

V celkovém součtu má tato organizace naplánováno 31 kontrol za rok 2020.

.

Letos by se měl v Praze konat kongres EUROSAI, přesné datum však zatím není známo.Plánovaný rozpočet je 12 milionů korun.Mluvčí dodal, že přesun termínu neovlivní výši rozpočtu.

Share