“Zachytil jsem vlastníma rukama velkého jesetera”: Teenager se stal hrdinou svého města

Úžasný úlovek!

Rybáři z Britské Kolumbii(Kanada) během 40 let se snažili chytit ohromnou ryby s vypouklým nosem růžové barvy.

Vytáhnout 3 metrového monstra zvládl 19 lety průvodce po rybářství. Uskutečnilo to 23.srpna roku 2016. Nick MacCabe spolu se skupinou turistu šli po řece Freiser.

Najednou uviděl 3 metrového bílého jesetera. Jak zjistili později, vážil 295 kg. Aby ho chytil, potřeboval 2 hodiny a 15 minut.

Jeseter, kterého rybáři nazvali «Vepřový nos», nechtěl se vzdávat bez bojů.

.

Jak říkají specialisti, «Vepřový nos» je dostatečně starý jeseter, má přibližně 89 let, před 40 lety silně se zranil. Nikdo nezná, kde a jak se to stalo.

Čin Nicka překvapil všech turistů, zvládl přivést na hák “živou legendu” ve světě ryb.

“Tuhle rybu, už hodně let projednávají v rybářských obchodech,- říká Nick. –V každém, určitě uslyšíš nějakou legendu o tom, že někdo chytil «Vepřový nos»”.

MacCabe a jeho turisti se fotografovali s «Vepřovým nosem», a potom pustili ho zpátky do řeky.

.

V rodným městě kluka nazývají hrdinou, ve dnešní době je velmi populární, protože chytit legendárního jesetera ještě nikdo nezvládl. Ale není to všechna historie.

Potom, Nick znovu našel «Vepřový nos», a znovu ho chytil, ale vážil už 318 kg.

.

Když vytáhl jesetera ke břehu, pochopil, že někde ho viděl.

.

Kluk poznal v něm svého “starého známého”, a měl z toho velkou radost, že ten je stále živý a zdravý a také nabírá váhu.

.

Jak říkají ochránci přírody, v řece Freiser je kolem 47 tisíc běloch jeseterů. Je zakázáno jich zabývat. V Britské Kolumbii takovou rybu uvolňuji zpátky do řeky.

Úřad ochrany přírody státu New-York říká, že jesetery žili na naši zemi ještě před tím, jak se objevili dinosaury, délka jich života je 100 let.

Share