Zápas NHL v Praze bez Rusů: Hašek se již obrátil na ministerstvo zahraničí

7. a 8. října v Praze se odehrají dva zápasy mezi dvěma hvězdnými týmy NHL San Jose Sharks a Nashville Predators. Tyto zápasy pečlivě sleduje legendární exhokejista Dominik Hašek. Kvůli ruské agresi na Ukrajině sportovec nechce, aby se zápasu účastnili ruští hráči. Hašek proto nyní jedná s Černínským palácem. Píše o tom CNN Prima NEWS.

Dominik Hašek / Zdroj: youtube.com

O příjezdu týmů NHL se informace objevily ještě na jaře a od té doby Dominik Hašek usiluje, aby hráči z Ruska do Česka nepřijeli. Důvodem je vláka na Ukrajině.

„Pokud bude hráčům z Ruska dovoleno, aby tu hráli, udělám vše pro to, aby se tento zápas v naší zemi neuskutečnil,“ prohlásil legendární brankář s tím, že účast ruských hráčů v Česku bude jim velkou reklamou. Podle Haška to znamená, že se tady bude reklamovat ruská agrese proti Ukrajině, kde zemřeli tisíce lidí.

Dominik Hašek / Zdroj: youtube.com

V obou týmech, které mají do Česka dorazit hraje celkem 9 Rusů. Dominátor na sociálních sítích nyní napsal, že by nakonec hokejová akce mohla být „neruská“. Exhokejista totiž jedná s ministerstvem zahraničí, které po Haškovi požádalo seznam ruských hráčů, kteří by mohli do ČR přicestovat.

Kromě toho resort také poprosil Haška, aby jim poskytl kontakty na vedení nejznámější hokejové ligy. „Hodně práce před námi, ale věci už se dávají do pohybu,“ dodal olympijský vítěz.

PSALI JSME: FIALA MUSEL VYSVĚTLOVAT, JAK VLÁDA POMÁHÁ LIDEM V DOBĚ ENERGETICKÉ KRIZE: CO PREMIÉR ŘEKL, A JAK STÁT POMŮŽE FIRMÁM

PŘIPOMÍNÁME: TĚHOTENSTVÍ AGÁTY HANYCHOVÉ: MODELKA PROZRADILA, JESTLI ČEKÁ MIMINKO S JAROMÍREM SOUKUPEM

Share