Žena žije na opuštěném ostrově sama přes 40 let : Společnost jí dělají pouze divoká zvířata

67letá Zoe Lucas se přestěhovala na ostrov Sable u pobřeží Kanady, když byla mladá dívka, a nikdy si nelitovala svého výběru. Nyní žena žije sama v dřevěném domě. Kromě ní na ostrově není ani jedna osoba.

.

Zoe tvrdí, že se nikdy necítila osamoceně a že nikdy nevynechala mezi písečnými dunami. Říká, že hlavními nástroji jejího přežití jsou tablety pro nahrávky a dalekohledy pro pozorování volně žijících živočichů na písečných březích.

Lucas má 400 bujných koní, 300 tisíc šedých tuleňů a 350 druhů ptáků. Ostrov má půlměsíc tvar o délce 42 a šířce 1,5 km.

.

V roce 1971, když byla Zoe 21, poprvé přišla na tento ostrov.

.

„Křičela jsem, pronikavě křičela, takže jsem sem chtěla přijít. Původně jsem sem přišela pro koně,“ přiznalа Zoe Lucas.

.

Brzy se tam Lucas natrvalo přestěhovalа a založilа své osídlení na jednom z konců ostrova, kde kdysi stály budovy opuštěné záchranné stanice.

.

Na ostrově Zoe studuje ekologii a sbírá koňské lebky. To pomůže vědcům zjistit, jak se zvířata dokázala přizpůsobit drsné krajině a obtížným místním podmínkám.

Sbírá také odpadky ke sledování znečištění oceánů.

.

Nyní se vědec někdy vrací do Halifaxu, ale Sable považuje za domov. Pro Zoe poskytují týdenní zásoby a nezbytné věci potřebné k přežití.

.

To může být dosaženo pouze lodí nebo charterové letadlo. Koně přišli na ostrov na začátku 18. století za zemědělskou práci.

.

Sable má špatnou a nebezpečnou pověst mezi cestovateli kvůli silné mlze, která pokrývá ostrov 125 dní v roce. Ostrov dokonce získal přezdívku Atlantický hřbitov po více než 300 ztroskotáních.

.

Jedna z posledních nehod se stala v roce 1981.

.

Čtyřicet let života na ostrově Zoe našla opuštěnou ledničku na břehu, krabici čerstvých paprik z nákladního kontejneru, balóny a dokonce i sáček s drogami.

.

V roce 2013 se ostrov Sable stal přírodní rezervací a zaměstnanci národního parku po celý rok pracují na ostrově na rotačním základě a tvoří společnost Zoe.

.

Share