Životní příběh: „Ano, jsem zase s bývalým manželem a nechci nikoho poslouchat“

Asi před 12 lety jsem si odskočila vzít si přítele, se kterým jsme kdysi studovali ve stejné třídě. Pak už jsem byla na technické škole, on se mnou také nastoupil, začali jsme spolu chodit, všechno se začalo točit. Byl výrazný, štíhlý, pohledný. Tak jsem se hned zamilovala. A velmi rychle otěhotněla. Dostali jsme diplomy, akorát byl poslední kurz. A poté se vrátili domů, do své rodné vesnice.

Pár/ilustrační foto/Zdroj: lime.energy

Všechno u nás bylo velmi dobré. Sehnala jsem práci jako prodavačka v obchodě a manžel pracoval na střídačku. Peníze byly, ale po pár měsících začal pít. Měli jsme nemocné dítě, okamžitě postižené. A můj manžel začal pít. Zpočátku jsem se mu snažila pomoci, nic jsem mu nevyčítala, ale přestal chodit do služby. Neustále jsem sledovala jeho stav. A na vesnici mohl sehnat práci jen na pile, ale i tam byl na velmi špatném kontě. Pamatuji si, že jsem ze začátku brečela, ale pak jsem si zvykla.

Matka s dítětem/ilustrační foto/Zdroj: lime.energy

Manžela jsem doma skoro neviděla. Buď chodil do práce, nebo zůstal přes noc s přáteli. Bylo to pro mě tehdy velmi těžké. Místo pomoci s nemocným dítětem si bývalý manžel jen přidělaval starosti. Když přišel, nevydržela jsem to, řekla jsem mu vše, co si myslím. Začaly skandály.

Muž holduje pití/ilustrační foto/Zdroj: lime.energy

Jednoho dne za mnou přišla moje mladší sestra, která tehdy ještě chodila do školy, aby mi pomohla s miminkem, když jsem pracovala. Večer jsem viděla plačící sestru, stěžovala si, že ji manžel vykopl. A nemohla odejít, protože seděla s dítětem. Sestra plakala a já se v tu chvíli konečně rozhodla, že půjdu bydlet k rodičům. Takhle už se žít nedalo.

Pár/ilustrační foto/Zdroj: lime.energy

Deset let jsme prakticky nekomunikovali. Můj manžel pil, známí mi pravidelně říkali, co se mu stalo. Za ta léta jsem měla několik mužů, ale s nikým jsem neměla vážný vztah. Před pár měsíci za mnou nečekaně přišel můj bývalý manžel a nabídl mi, že budeme znovu žít spolu.

Muž/Zdroj: lime.energy

Přestal pít. Je mu pětatřicet let, ale vypadá starší. Taky je mi něco málo přes třicet. Nikoho jiného jsem zatím nenašla. A moje dítě je nemocné. Pak jsem ho odmítla, ale nedávno jsem cítila, že mě k němu přitahuje, city znovu vzplanuly. Čekám další dítě. Vím, že s alkoholismem je velmi těžké se vypořádat. Ale chci další dítě.

Těhotenství/ilustrační foto/Zdroj: lime.energy

A ve vesnici všichni reagovali zvláštním způsobem. Někdo mě podporuje, ale mnozí mě odrazují. Co je zajímá na mém vztahu? Nechci nikoho poslouchat. Nech mě, abych se mýlil, budu se zase mýlit, ale teď si myslím, že musíme být zase spolu.

PSALI JSME: PRVNÍ DÁMA EVA PAVLOVÁ ZVEŘEJNILA DOJEMNÝ PŘÍSPĚVEK: „JAKO SPRÁVNÍ RODIČE A PRARODIČE SE TĚŠÍME NA DĚTI I VNOUČATA“

PŘIPOMÍNÁME: “KDYŽ JE MILUJEŠ, NENÍ CO ŘEŠIT”: TEREZA BRODSKÁ UKÁZALA SVOU NEJVĚTŠÍ LÁSKU

Share