Známý gel dříve stál 150 korun, nyní se prodává za 750 korun: Někteří si ze epidemie koronaviru udělali hodně výhodný byznys

Epidemie koronaviru velmi rychle zvedla ceny některých druhů zboží.

Například jeden známý dezinfekční prostředek dříve stál 100 až 150 korun, nyní za něj chtějí 750 korun.

.

Přesně takovou cenu viděli zákazníci v jedné pražské lékárně.

Byznys postavený na strachu je velmi výhodný.

Jedna žena se rozhodla navštívit lékárnu v Karlíně, která uvedla, že mají k dispozici dezinfekční prostředky, roušky a další.

Když přišla, byla z cen velmi překvapená. Jednorázová rouška stála 49 korun, bavlněná rouška už 199 korun a dezinfekční gel už 749 korun!

.

Je to jen nějaká bláznivá cena za 250 ml gelu.

Žena byla velmi rozhořčená a nespokojená.

Uživatele sociálních sítí rozčílil také fakt, že v některých dalších lékárnách lze najít podobné zboží za mnohem méně peněz.

Lidé začali psát v komentářích pod příspěvkem té ženy, která v lékárně v Karlíně ukázala ceny.

Někteří říkali, že chápou, že lékárny by měly vydělávat, ale když tak bezostyšně několikanásobně zvyšují cenu a profitují z všeobecného strachu, je to evidentně špatné.

Někdo si všiml, že velmi blízko stejné lékárny si můžete koupit stejný gel, ale je dvakrát levnější.

„Asijský krámek na tramvajové zastávce Křižíkova má Sanytol 250 ml za 399.

.

Taky hnus, ale skoro poloviční cena“ napsal komentátor.

Další žena řekla, že v obchodě se smíšeným zbožím v Praze-Čakovicích, je možné koupit jednorázovou roušku za 39 korun, 20 rukavic za 89 korun a stejný gel za 399 korun.

O stejném obchodu informovala na svém Instagramu i Nikol Štíbrová.

.

Výrobce dezinfekčního gelu se rozhodl do diskuse zasáhnout a informoval o cenách, za které své výrobky prodávají zprostředkovatelům.

„Chtěli bychom touto cestou informovat, že ceny, za které dodává naše firma AC Marca našim dodavatelům, jsou nezměněny a odpovídají ceníku 2020 vydaném na podzim roku 2019“ řekl zástupce společnosti.

Tedy takové rychlé zdražení, to je osobní přání majitelů některých lékáren a některých obchodů.

.

Je to trochu smutná situace, kdy se někteří lidé bojí současné situace a přijdou o práci, zatímco jiní se snaží vydělat na tomto strachu a zármutku svých spoluobčanů.

To vyvolává hněv u těch, kteří toto zboží nyní velmi potřebují.

Většina lidí je kvůli tomu naštvaná, frustrovaná a chodí se dívat na ceny do jiných obchodů a lékáren, aby alespoň trochu ušetřili.

Share